Hvězdou Tampa Pro 2015 se stal Luan de Oliveira. Jeho čistá jízda zvedla diváky ze sedadel

alt

Jeden z největších a nejočekávanějších sk8 závodů, Tampa Pro 2015 na americké Floridě, je za námi a skejtová laťka byla posunuta zas o něco výš. Hvězdou závodu se stal Luan de Oliveira a oprávněně. Konkurence byla obrovská a vybrat nejlepšího těžké. Klobouk dolů, poroto!

Závod trval dva dny. V sobotu kvalifikace, které se zúčastnilo 67 jezdců, a v neděli semifinále, kam postoupilo 30 jezdců, kteří se následně probojovávali do finále. V kvalifikaci nejvíce zářil Shane Oneill, když si hodil pořádný bigspin bs tailslide z railu a další pecky.

alt

Bylo skvělé vidět i starší jezdce jako Rona Allena (52 let), Mika Vallelyho (44 let) a další velké hráče. Respekt si zasloužil beznohý jezdec Italo Romano, který se závodu zúčastnil i v roce 2012, a letos odjel frontslide flip, kicflip ze schodů a další triky, které si vyžádaly pořádný aplaus diváků a přihlížejících jezdců.

Finále se zúčastnilo 10 nejlepších a bylo se opravdu na co dívat. Každý skater měl tři jízdy po jedné minutě a porota vždy hodnotila tu nejlepší. O první tři místa bojovali Oliveira, Hoefler a Huston.

Hoefler to zvládal skvěle, vracel triky jako flip transfer do lipslidu přes pyramidu nebo flip transfer do lipslidu přes pyro. Bohužel ve velké konkurenci první příčku nevybojoval a skončil na třetím fleku.

alt

Huston dával v každé jízdě pecky jako kickflip transfer fs boardslide cabalerial flip přes rožek, ale v každé jízdě nezajel úplně čistě, takže to stačilo jen na druhý flek.

Mašina na triky - Oliveira - to dával neskutečně a jízda byla naprosto čistá a natolik ohromující, že vyprovokovala všechny kolem k bouřlivému potlesku, takže zabíjel, i když jeho jízda dávno skončila. Bylo tedy jasné, že si zajel pro první flek.

V best tricku ohromil Tommy Fynn s flipem bs overcrook a ještě kickflipem backside nosebluntslide. Kápem celého best tricku se ale nakonec stal Ryan Decenzo, který odjel obrovský kickflp až na zem a ještě větší frontside také na zem. Zaslouženě tuhle disciplínu vyhrál.

Lidi si užili pořádný závod, nabouchaný nejlepšími jezdci, kteří jezdili neuvěřitelně a díky divákům a skvělému spíkrovi vytvořili úžasnou atmosférou. Není divu, že se všichni určitě těší na další ročník!