Jak vybrat ideální plavky? Potlačte problémové partie a zvýrazněte přednosti

Na trhu se dnes objevuje nepřeberné množství plavek různých barev a střihů. Nevíte, jak vybrat ty správné, aby se hodily k vaší postavě? Máte nějaké to kilčo navíc? V tom případě je potřeba řídit se základním pravidlem. Pomocí vhodných střihů a barev potlačit nedostatky a nechat vyniknout přednostem. Tmavé barvy zužují a potlačují, světlé barvy a výrazné vzory upoutávají pozornost. Přinášíme vám několik šikovných triků, které daly dohromady zkušené prodavačky Blackcomb.cz.

Zaměřujeme se spíše na dvoudílné plavky vhodné na pláž a opalovačku než sportovní jednodílné modely, které ženy nosí především do bazénů.

Vzory versus jednobarevnost

Obecně platí, že výrazné vzory a kombinace barev i světlosti upoutávají pozornost. Chcete-li tedy nechat vyniknout poprsí, nebraňte se barevnosti a nápadnosti na podprsence. Letošním trendem jsou květinové a exotické vzory, ale stále letí retro puntíky a proužky.

Jednobarevné celky naopak pohledy tolik nepřitahují. Takže pokud máte pěkná prsa, ale silnější stehna, kalhotky volte jednobarevné a klidně tmavší. Velkou výhodou je, že se dnes dají bez problémů koupit spodní i vrchní díly zvlášť a můžete je různě kombinovat.

Jednobarevné kalhotky odpoutají pozornost od nedokonalého zadku a silnějších stehen. Ta zároveň dokáží opticky zúžit výrazně vykrojené kalhotky. Boubelky by se měly vyhnout šortkovým a nohavičkovým spodním dílům. Zdánlivého zúžení rovněž docílí proužky, ale pozor, musí to být pruhy svislé. Vodorovné tvoří opačný efekt.

Nedokonalé bříško zakryjí tankiny

Kdo je nespokojený s bříškem, může sáhnout po takzvaných tankinách. Je to vlastně takové tílko, jehož horní část bývá vyztužená kosticemi, ale i vycpávkami. Nicméně nemusí být. U tankin existuje i mnoho typů ramínek.

Opět můžete volit výraznější vzory a kalhotky jednobarevné, pokud máte problémové i spodní partie.

Tankiny bývají dobrou volbou i pro maminky po porodu, které mají sice pěkná bříška, ale zůstala jim poškozená kůže na břiše. Pokud jim tento malý nedostatek neblaze snižuje sebevědomí, tankiny jsou ideální právě pro ně.

Tmavé barvy nebo raději světlé?

Sytější a tmavší odstíny zpravidla výborně vyniknou na světlejším typu pokožky. Naopak snědé ženy nechají postavu vyniknout, pokud zvolí světlé barvy.

No a díky tomuto pravidlu, se dají horní a dolní díly vhodně kombinovat. Pokud chcete něco zakrýt, nevybírejte barvu kontrastní k typu pokožky.

A co střih podprsenky?

Když máte menší prsa, volte rozhodně nápadný vrchní díl. Ideální jsou klasické bikiny s trojúhelníkovým horním dílem, ale i klasické košíčky s push-up efektem. Ženy s menšími prsy se nemusí na rozdíl od těch s většími bát takzvané bandážové podprsenky bez ramínek, která letos opravdu letí.

Objem opticky zvětší světlé barvy, vodorovné pruhy a větší vzory. Naopak drobný vzorek prsa opticky zmenšuje. Zvětšení dosáhnete také pomocí různého řasení či aplikací a broží.

Větší prsa musí nutně držet kostice. Bandážová podprsenka bez kostic by vypadala opravdu hrozně. Jen kostice dokáže zajistit prsům opravdu pevnou oporu. Ještě lepší opory pak lze dosáhnout díky zapínání za krkem. Naprosto se vyvarujte plavkám bez ramínek nebo s tenkými ramínky. A pokud chcete na tyto své přednosti upoutat pozornost, volte výrazné barvy a vzory a véčkový výstřih.

Příští týden budeme v našem plavkovém seriálu pokračovat- opustíme dámské plavky. Dozvíte se, jaké nové materiály a trendy se letos objevily u pánských plavek.