Jak začít se snowboardingem 2: Kupte kvalitní oblečení, abyste hned nepromokli

alt

Chystáte se letos začít jezdit na snowboardu nebo vybíráte prkno pro svou ratolest a nevíte, jak na to? V minulém dílu našeho snowboardového seriálu jsme popsali, jak vybrat prkno pro začátečníka. Teď se zaměříme na oblečení. Zpočátku se totiž dost sedí na zemi a věci snadno promoknou.

Je nutné nakoupit zateplené zimní oblečení s vodním sloupcem. Kalhoty ani bunda nebo rukavice by neměly jen tak promoknout. „Vodní sloupec pro rekreační víkendové jezdce se doporučuje aspoň 5 000 mm, v náročnějších podmínkách se hodí i 10 000 mm a nějaká kvalitní membrána jako goratex nebo gelantos,“ radí Michal Mrázek, instruktor snowboardingu a vedoucí prodejny Blackcomb.

Při výběru bundy je potřeba myslet i na různé doplňky a vychytávky, ne jen na barvu a design. „Kvalitní bundy mívají pás proti sněhu, některé se dají propojit zipem s kalhotami, takže vytvoří vlastně takovou kombinézu a při pádu se sníh nedostane dovnitř,“ popisuje Michal. Hodí se i kapsa na skipas v rukávu nebo vnitřní rukávek v bundě. Vyrábějí se i bundy s fleecovými kapsami na iPad nebo brýle.

alt

Každý začátečník ale potřebuje také teplé prádlo, aby, když se zpotí, nenachladl. „Je určitě dobré mít nějaké termoprádlo, zkrátka kvalitní první a druhou vrstvu. První vrstva rychle odvádí pot a druhá zase hřeje,“ vysvětluje instruktor. Hodit se budou i kvalitní ponožky. „Pro ty obzvlášť zimomřivé doporučuju termoprádlo nebo ponožky z ovčí vlny merino, krásně hřeje a ani propocené nezapáchá,“ dodává Michal.

A samozřejmě se šiknou i nějaké chrániče. Často se padá na ruce, takže chrániče zápěstí, které občas bývají součástí rukavic. Padá se i na zadek, takže se hodí také chránič kostrče a kyčlí.

Více k tématu

Jak začít se snowboardingem 1: Vyberte si to správné prkno