Jaro se blíží, odložte zimní bundu a vybírejte mezi jarními modely

alt

V zimním oblečení už začíná být horko a nastal čas poohlédnout se po jarních bundách. Na trhu jich jsou stovky. Nevíte, jaký materiál a střih zvolit? A co design pro letošní sezónu? Poradíme vám, jak vybrat tu správnou jarní bundu.

Je potřeba si uvědomit, zda chcete vyloženě sportovní bundu nebo spíš univerzální, která se hodí i do města. V prvním případě myslete hlavně na ty funkční záležitosti, ve druhém i na design a střih. Pěkně řešené bundy na sport i do města, zkrátka street styl, ale kvalita, vyrábí třeba Quiksilver, Roxy, Burton, Horsefeathers a další.

alt

Pokud by měla bunda sloužit univerzálně, i k sportovním aktivitám, je dobré vyhnout se plátěným modelům, ale raději vybírat mezi softshellem nebo jinými syntetickými funkčními materiály, které odolají větru a dešti a přitom zůstávají prodyšné.

Jestli chcete koupit dobrou bundu, která vám vydrží víc než jednu sezónu, nešetřete příliš na úkor kvality, ale na druhou stranu se musíte zamyslet i nad nadčasovým střihem a designem. Vybírejte raději střídmější barevné kombinace a vzory, abyste se vyhnuli sezónním módním výstřelkům. Obecně platí, že sportovnější styl tolik nepodléhá módním trendům.

V neposlední řadě uvažujte také nad střihem, který se hodí k vaší postavě. Ženy, které chtějí opticky zúžit pas, by měly vybírat vypasované střihy bund nebo bundy s páskem. Kdo chce zakrýt široké boky, volí delší bundu. Kdo chce opticky prodloužit nohy, koupí si bundu do pasu nebo bundu se zvýšeným pasem.