Jezdec Blackcomb Tomáš Vejmola si přivezl z Maďarska bronz

Jezdec BMX flatland Tomáš Vejmola, který reprezentuje Blackcomb tým, si minulý víkend přivezl z hraničního maďarského města Komárom bronz. Skvělý výsledek jeho samotného překvapil.

Do Komárna vyrazil společně se zlínským závodníkem Adamem Pekařem a cestou opět nabrali Slováka Alexe Hrubého. „Po pěti hodinách v autě jsme dorazili do cíle, kde už trénovalo asi 20 jezdců,“ popisuje Tomáš.

Na místě už od středy probíhal BMX kemp a mnoho závodníků tam pobývalo už od středy. Závody vypukly v sobotu. „My jsme přijeli rovnou na závody. V sobotu začala kvalifikace „expert“ a „masters“, v neděli pak kvalifikace „pro“. „Expert“ byli začátečníci, „masters“ pokročilí a „pro“ světová úroveň,“ vysvětluje český závodník.

Jelo se to poměrně netypicky. Každý měl dvě jízdy a na jízdu dvě minuty. Počítala se vždy ta povedenější. „Já jsem jel s Adamem kategorii masters. První jízda se mi nepovedla, naopak druhou už jsem zajel lépe a ve výsledku to byla ta rozhodující. Adam zajel obě jízdy velmi čistě i s dlouhými linky,“ líčí Tomáš.

V neděli se pokračovalo třetí jízdou. Někdo si polepšil, někdo zase ne. „Já byl trošku špatný, protože jsem nezajel to, co jsem chtěl, a porota má raději jiné série s triky, než dělám já,“ říká Tomáš Vejmola. Přesto mu porota udělila úžasné třetí místo. „Adam byl trošku zklamaný, protože taky odjížděl těžké triky. Porota ale rozhodla pro čtvrté místo,“ dodává Tomáš.

V neděli změřili síly také profesionálové. Do této kategorie se dostal i šestnáctiletý talent Alex Hrubý ze Slovenska. Konkuroval mu například skvělý jezdec z Ameriky nebo dvojnásobný mistr světa. „Toho se ale nezalekl a zajel čisté a tvrdé triky v prvním i v druhém kole. Bylo to těžký souboj a nakonec si dovezl třetí místo a předjel i legendu z Ameriky,“ líčí Tomáš.

Jezdci se shodují, že to byl skvělý závod s přátelskou atmosférou. A přítomnost světových riderů prý rozhodně motivuje k dalším pokrokům.