Kam v zimě na hory 2: Krušné hory pro rodiny s dětmi i milovníky freestylu

alt

Lyžařská sezóna na některých místech v Česku začala a my vám v průběhu prosince přineseme několik dílů seriálu o českých horách. Těšte se na tipy, kam na lyže, snowboard i běžky, kde mají jaké snowparky, zázemí pro děti a podobně. Začali jsme v Krkonoších minulý týden a dnes pokračujeme Krušnými horami, kde se už také lyžuje.

Vybrali jsme čtyři nejoblíbenější krušnohorská lyžařská centra, jejichž součástí jsou vždy i lyžařské a snb školy, zázemí pro začínající dětské lyžaře, půjčovny a servisy lyží a snowboardů a v neposlední řadě také občerstvení a restaurace.

Klínovec

Sjezdovky

Lyžaři mohou vybírat ze šesti červených sjezdovek, z nichž nejdelší má skoro tři kilometry, 11 modrých a dvou náročných černých sjezdovek, ze kterých jedna patří do freeride zóny. Celkově si zajezdíte na více než 18 kilometrech.

Vleky a lanovky

K dispozici jsou čtyři sedačky, pět vleků a dva pohyblivé pásy pro nejmenší.

Ceny

Celodenní lyžovačka vyjde dospělé na 650 korun, děti na 520, od 14 hodin se dá jezdit za 250 a 190 korun.

Snowpark

Na své si přijdou i milovníci freestylu. Na Klínovci nechybí supr snowpark s hromadou skoků, beden a dalších překážek všech možných velikostí, dokonce s u-rampou s parametry pro největší soutěže FIS. Pořádalo se tam i juniorské mistrovství světa ve snowboardingu.

Děti a rodiny

Středisko je velmi přátelské i k rodinám s dětmi. Ty si mohou vybrat ze dvou areálů pro nejmenší s mini vleky, překážkami a výukovými prvky pro začátečníky. Nechybí ani upravovaná sáňkařská dráha.

Běžky

V areálu je i běžecký okruh v délce čtyři kilometry.

alt

Boží Dar – Neklid

Sjezdovky

Čtyři modré, pět červených a jedna černá sjezdovka. Celkově si lyžaři zajezdí na 6,2 kilometrech upravovaných sjezdovek.

Lanovky a vleky

Šest vleků, jedna lanovka a dětský vlíček.

Ceny

Celodenní permanentka vyjde dospělé na 490 korun, dětská stojí 350 korun. Čtyři hodiny ježdění stojí dospělé 400 korun děti 290.

Snowpark

Nachází se tu jeden z nejstarších snowparků u nás, se spoustou překážek a skoků.

Snowkiting

Boží Dar je doslova vysněným místem pro všechny příznivce snowkitingu. Najdete tu ideální podmínky – široké pláně, dostatek sněhu a nepostradatelný vítr. Vybavení se dá vypůjčit na místě, stejně tak absolvovat kurz.

Běžky

Dobré nástupní místo na Křušnohorskou magistrálu, ale i stopy do Německa a po okolí. Na místě se dají půjčit i sněžnice a podniknout výlet prašanem.

alt

Bublava – Stříbrná

Sjezdovky

Tři červené sjezdovky, tři modré, jedna černá a dvě mini modré sjezdovky pro nejmenší.

Lanovky a vleky

Sedm vleků a jedna sedačková lanovka.

Ceny

Celodenní skipas pro dospělé vyjde na 400 korun, dětský na 300 korun. Dvě hodiny stojí 200 a 150 korun.

Snowpark

Nechybí ani snowpark s překážkami a skoky.

alt

Bouřňák

Sjezdovky

Jedna modrá, dlouhá 2,5 kilometru, čtyři červené a jedna černá. Navíc dva dětské mini svahy pro nejmenší. Celkem více než šest kilometrů upravených sjezdovek.

Lanovky a vleky

K dispozici je šest vleků.

Ceny

Velmi přátelské ceny. Celodenní permanentka pro dospělé stojí 390 korun, dětská vyjde na 120 korun. Dvě hodiny dospělé stojí 200 korun, děti pouhých 60 korun.

Běžky a skialpy

Součástí areálu je mnoho kilometrů upravených běžeckých tratí, jejichž osu tvoří hřebenová magistrála. Zajímavostí jsou i upravené skialpové trasy.

V příštím dílu našeho zimního seriálu se můžete těšit na lyžařská střediska na nedaleké Šumavě, která se dají navštívit i při dovolené v Kruškách.