Kam v zimě na hory 3: Šumava a rodinná pohoda

alt

Lyžařská sezóna na mnoha místech už začala a my vám proto přinášíme další díl našeho zimního seriálu o českých horách. Těšte se na tipy, kam na lyže, snowboard i běžky, kde mají jaké snowparky, zázemí pro děti a podobně. Začali jsme v Krkonoších, poté se přesunuli do Krušných hor a nyní pokračujeme Šumavou.

Vybrali jsme tři nejoblíbenější šumavské lyžařské areály, jejichž součástí jsou vždy i lyžařské a snb školy, zázemí pro začátečníky a děti, půjčovny a servisy lyží i snowboardů a v neposlední řadě také občerstvení, restaurace a místa k odpočinku.

Lipno

Sjezdovky

Zajezdíte si na více než osmi kilometrech sjezdovek. Dvě jsou značené červeně, šest modře. Začátečníci ocení ještě dvě krátké modré sjezdovky a milovníci freestyle snowpark a skicross.

Lanovky a vleky

K dispozici jsou tři čtyřsedačkové lanovky, pět vleků a o přepravu dětí i začátečníků se starají tři pojízdné koberce ve výukovém hřišti Fox Park a jeden pojízdný koberec v nově vybudovaném Skischool Lipno Parku.

Ceny

Celodenní dospělá permanentka stojí 620 korun, dětská 420 korun. Dvě hodiny dospělé vyjdou na 440 korun, děti na 310 korun.

Snowpark a skicross

Snowpark se skládá ze dvou skoků a několika dalších překážek jako lomená bedna, rovná bedna, dance floor, zábradlí a podobně. Na své si přijdou méně zdatní snowboardisté i zkušení borci.

Součástí areálu je i velmi oblíbená a zábavná skicrossová dráha. I letos bude fungovat menší dvojče skicrossové dráhy pro děti.

Rodiny a děti

Lipno si získalo hlavně rodiny s dětmi. Kromě skicrossové dráhy, kterou milujou starší děti, jsou v areálu k dispozici výuková hřiště umístěná na mírných svazích se spoustou zábavných výukových prvků a pojízdnými koberci. Nově letos Lipno otvírá hřiště pro děti do čtyř let, které se tu zábavnou formou naučí základům lyžování.

alt

Belveder - Železná Ruda

Sjezdovky

Dvě červené sjezdovky a jedna modrá.

Lanovky a vleky

Tři vleky a jeden dětský vlek a lano na dětské sjezdovce.

Ceny

Celodenní skipas pro dospělé stojí 390 korun, pro děti 310 korun, 2 hodiny vyjdou na 190 a 150 korun.

alt

Železná Ruda – Špičák

Sjezdovky

Šest modrých, čtyři červené a jedna modrá. Dá se využít i malá výuková sjezdovka pro nejmenší.

Vleky a lanovky

K dispozici je jedna čtyřsedačka, pět vleků a pohyblivý koberec.

Ceny

Celodenní skipas vyjde dospělého na 580 korun, dítě na 385 korun. Dvě hodiny lyžování stojí 365 a 250 korun.

Rodiny a děti

Nejmenší lyžaři mohou využít dětské lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování, kde si mohou najmout i lyžařského instruktora. V dětském areálu platí nižší jízdné.

Snowpark

Snowpark se zábradlím, railem a několika boxy je určen začátečníkům, ale i zkušenějším freestyle jezdcům.

Běžky

V Železné Rudě a okolí je v případě dostatku sněhu mnoho kilometrů upravených běžeckých stop a dokonce značené trasy na skitouring - celkem sedm tras různých délek a obtížností.