Kam v zimě na hory 5: Kvalitní lyžovačka v Orlických horách

alt

Lyžařská sezóna na mnoha místech už začala a my vám proto přinášíme další díl našeho zimního seriálu o českých horách. Čtěte tipy, kam na lyže, snowboard nebo běžky. Dozvíte se, kde mají jaké snowparky, zázemí pro děti a podobně. Z Jizerských hor se přesouváme do Orlických, kde už se na několika místech také lyžuje.

Vybrali jsme čtyři oblíbené lyžařské areály různé náročnosti a rozsahu. Jejich součástí jsou ale vždy i lyžařské a snb školy, zázemí pro začátečníky a děti, půjčovny a servisy lyží i snowboardů a v neposlední řadě také služby jako občerstvení, restaurace a místa k odpočinku.

Deštné

Sjezdovky

Tři modré sjezdovky, jedna červená a dvě černé.

Lanovky a vleky

Sedm vleků, jedna sedačková lanovka.

Ceny

Celodenní skipas pro dospělé v hlavní sezóně vyjde na 460 korun, dětský na 360 korun. Dvě hodiny lyžovačky stojí 260 a 190 korun.

Snowpark

Součástí ski areálu je i luxusní snowpark s hromadou boxů, railů, lámaček a mnoha skoků různých velikostí. Užijou si tu začátečníci, ale i zkušení milovníci freestylu. Začátečníci se dokonce můžou přihlásit do freestylové školy nebo si zaplatit privátní lekce.

Běžky

V okolí jsou i pěkné upravované běžkařské stopy a nastupuje se tu na hřebenové túry.

alt

Říčky

Sjezdovky

Černá slalomka, červená 1200 metrů dlouhá, jedna červená kratší, kde je i malý snowpark, a modrá 1500 metrů dlouhá sjezdovka.

Lanovky a vleky

Jedna čtyřsedačka, dvě pomy a jeden dětský výukový vlek.

Ceny

V hlavní sezóně vyjde dospělého celodenní skipas 490 korun, děti zaplatí 340. Půl dne stojí 370 korun a pro děti 260 korun.

Běžky

K dispozici, pokud je dost sněhu, je i pět upravovaných běžeckých okruhů, v celkové délce 42 kilometrů.

alt

Čenkovice

Sjezdovky

Jezdí se na mnoha kilometrech různě dlouhých pěti modrých a tří červených sjezdovek. Milovníci freestylu si mohou zařádit i ve snowparku s několika skoky a překážkami.

Lanovky a vleky

K dispozici je jedna čtyřsedačková, jedna dvojsedačková lanovka a šest vleků.

Ceny

Podle věku se prodávají tři typy jízdného. Dospělé stojí celý den lyžování 580 korun, juniory 450 a děti 370 korun. Tři hodiny vyjdou na 440, 410 a 320 korun.

Běžky

Pokud to počasí dovolí, upravuje se zhruba 70 km běžeckých stop.

Zdobnice

Sjezdovky

Jedna červená 650 metrů dlouhá sjezdovka, tři modré asi půl kilometrové sjezdovky a dvě krátké cvičné sjezdovky pro děti. Podle podmínek bývá zprovozněn i malý snowpark s několika skoky a překážkami.

Lanovky a vleky

K dispozici jsou tři vleky a dva krátké dětské vlíčky.

Ceny

Celodenní skipas přijde na 300 korun, čtyři hodiny stojí 260, dvě hodiny 180 korun.