Kam v zimě na hory 7: Lyžovačka v Jeseníkách

alt

Konečně to vypadá na pořádnou sněhovou nadílku a lyžařská sezóna se naplno rozjíždí. My vám přinášíme další díl našeho zimního seriálu o českých horách. Čtěte tipy, kam na lyže, snowboard nebo běžky. Dozvíte se, kde mají jaké snowparky, zázemí pro děti a podobně. Tentokrát se z Beskyd přesouváme do Jeseníků.

Vybrali jsme tři oblíbené lyžařské areály různé náročnosti a rozsahu. Jejich součástí jsou vždy i lyžařské a snb školy, zázemí pro začátečníky a děti, půjčovny a servisy lyží i snowboardů a v neposlední řadě také služby jako občerstvení, restaurace a místa k odpočinku.

Karlov

V obci se nacházejí tři propojená lyžařská střediska – Karlov, Klobouk a Čerťák.

Sjezdovky

Celkem areály spojuje 12 převážně modrých, ale i červených sjezdovek a několik kratších mírných svahů určených pro úplné začátečníky a děti. Celkově si lyžaři zajezdí asi na 10 km sjezdovek.

Vleky a lanovky

Nachází se tam dvě čtyřsedačkové lanovky, jedna dvousedačka a dva vleky. Děti mají k dispozici ještě dva provazové vlíčky a dva pojízdné pásy.

Ceny

Dospělé vyjde celodenní lyžovačka na 450 korun, děti 350. Tři hodiny stojí dospělé 350 korun a děti 250 korun.

Rodiny s dětmi

Karlov často volí právě rodiny s malými dětmi, protože tu mají k dispozici skvělé zázemí. Kromě mnoha lyžařských škol, cvičných svahů a vlíčků, mohou využít i dětského koutku s hlídáním v suchu a teple. Rodiče pak mohou bezstarostně hodiny lyžovat. A na závěr si mohou společně vyrazit do teplého aquaparku.

alt

Snowpark

V Karlově nechybí ani snowpark pro milovníky freestylu se spoustou skoků a railů různých velikostí.

Červenohorské sedlo

Sjezdovky

Lyžaři si zajezdí na necelých pěti kilometrech sjezdovek. Mohou vybírat z osmi modrých, dvou červených a jedné černé sjezdovky.

Vleky

K dispozici je sedm vleků, jedna sedačková lanovka a dětský provazový vlíček.

Ceny

Dospělí v hlavní sezóně za celodenní lyžování zaplatí 500 korun, děti 350 korun. Čtyři hodiny vyjdou na 400 a 300 korun.

Snowpark

Nechybí ani pravidelně upravovaný snowpark s několika překážkami a skoky.

Běžky

Běžkaři ocení upravované běžecké tratě na hřebenech Jeseníků, které jsou z Červenohorského sedla skvěle dostupné. Mohou volit okruhy o délce tři až 15 kilometrů.

Praděd – Figura

Sjezdovky

Lyžaři mohou vybírat mezi dvěma červenými a pěti modrými sjezdovkami o celkové délce necelých pět kilometrů.

Vleky

K dispozici je celkem sedm vleků.

Ceny

Celodenní skipas pro dospělé stojí 500 korun, dětský vyjde na 350 korun. Čtyři hodiny stojí 350 a 250 korun.

Snowpark

Milovníci freestylu ocení pravidelně upravovaný snowpark se skoky, raily a jednou z mála českých U-ramp. K dispozii mají vlastní vlek.