Lando – jediné evropské boty, které vyvinuli sami skejťáci

Polskou značku LANDO footwear před devíti lety založili a vlastní lidé, kteří sami na skejtu jezdí nebo jezdili. Moc dobře tedy vědí, jaké nároky mají skateboardisté na ideální obuv. A na botách je to rozhodně vidět. Mají jednoduchý design, jsou pohodlné a praktické.

Tenisky LANDO se šijí z jemně broušené usně a tvoří je tenká a zároveň lehká konstrukce. Boty jsou několikrát prošité, aby neztratily pevnost a odolnost. Měkká tvarovaná stélka tlumí dopady, stabilitu nohy zajišťuje zpevněná pata a pevná podrážka odolá odírání. Boty moc neváží a velmi dobře se nosí.

„Značka LANDO footwear byla založená v Polsku v roce 2005 za účelem prodeje skateboardové obuvi a doplňků. Vlastní ji přímo lidé, kteří sami jezdí nebo jezdili na skateboardu,“ popisují distributoři firmy.

Společnost sídlí v přímořském městě Gdaňsk a některé modely se šijí přímo tam. LANDO je jediná evropská značka obuvi, která byla od začátku vlastněná skejťáky, což také znamená, že přímo podporuje skateboardovou scénu a zároveň ví, jaké materiály, tvary a nároky na obuv moderní skateboarding vyžaduje.

Firma sponzoruje spoustu známých evropských jezdců. Například slovenského Ondreje Leskovianského, španělského Saimona Oliveiru, Poláka Lukasze Susku, Jakuba Owczarczyka a další. Novým riderem, který reprezentuje tuto evropskou značku v Česku, je Lukáš Danek. Ten se v podstatě stal prvním jezdcem česko-slovenské scény, který začal tuto značku propagovat.

Loni přišla značka LANDO s novou kolekcí věnovanou BMX riderům a rovněž založila tým BMX jezdců, které sponzoruje. Patří tam například Marcin OSKIER Oskiera, Spencer Bass, Rafał SKEJCIK Kierc a další.

Deset triků, které skočil pro Lando právě Lukáš Danek, sledujte zde:

Lukas Danek 10 tricks from Lando Footwear on Vimeo.