Láska k oceánu, plážová kultura, otevřenost, dobrá nálada … To je americká značka Hurley

alt

Umění, svoboda, úsměv – motivy, které se spojují ve výrobcích surfařské značky Hurley. Stylové a pozitivní oblečení, boty, batohy, peněženky, pásky, … hrají pohodovými barvami a díky spolupráci s umělci z východního pobřeží USA nikdy nepřestanou být originální a trendy.

Celá značka vznikla z myšlenky: Splníme si svůj sen. Partu přátel spojovala hudba, umění, svobodomyslnost a stálý úsměv na rtech. Zároveň všichni milovali surfování v Jižní Kalifornii a tak založili v roce 1979 v Costa Mesa firmu Hurley Surfboards. Bob Hurley, jehož jméno společnost nese, původně navrhoval surfy nejlepším jezdcům na světě.

Začali mít ale s přáteli pocit, že by surfař měl být i stylově oblečený, něco svým oděvem vyjadřovat. Nejdřív začali spolupracovat s australskou značkou Billabong, která se Bobovi líbila díky super dlouhému, punk rockovému stylu surfovacích kraťas. Otevřeli si tedy v USA zvláštní firmu s licencí na věci Billabong. Dařilo se jim sice dobře, ale chtěli do toho dát víc ze sebe. Jít na to trochu jinak. Dát do toho víc umění.

alt

V roce 1998 se s Billabong rozešli, s povděkem vrátili licenci a začali si budovat vlastní „surfařskou“ značku. Z počátku nevěděli, jak to celé dopadne. Bylo v tom 150 zaměstnanců s rodinami, splátkami na domy, auta a podobně. Stal se však zázrak, firma ihned skvěle uspěla a už první rok generovala slušné zisky. Přitom zůstala pořád společností přátel a jejich rodin kolem Boba.

Hurley mikiny, trika, surfařské kraťasy, designové kšiltovky, batohy, peněženky, kalhoty, pásky, svetry, šály, … vypadají skvěle, šijou se z kvalitních materiálů a přitom jsou pořád cenově dost přívětivé.