Letní seriál o českých horách, 2. díl: Ze Šumavy na skok k sousedům. Vyzkoušejte stromovou stezku

Jednou z nejnavštěvovanějších prázdninových lokalit je Šumava se svými pralesy, rašeliništi, horskými bystřinami a pozůstatky válečného vysídlování. Za krátkou návštěvu ale stojí i takzvaná stromová stezka v sousedním Německu v národním parku Bavorský les. Není sice nejlevnější, za to je však nejdelší na světě.

Stezka na kraji městečka Neuschönau několik kilometrů od česko-německé hranice vede doslova korunami stromů ve výšce osm až 25 metrů a měří neuvěřitelných 1300 metrů. Díky této délce se stala světovou rekordmankou.

Návštěvníci se procházejí po lávkách z dřevěných konstrukcí citlivě zasazených do smíšeného lesa. Lávky zakončuje vyhlídková věž vysoká 44 metrů s fantastickými výhledy na lesy směrem k Šumavě a krajinu Bavorského lesa s Alpami v pozadí.

Stezku navštěvují celé rodiny a pro děti se může stát bezvadným prázdninovým dobrodužstvím. Podívejte se na video:

„Byli jsme tam i s dětmi a na stezce jsme strávili skoro celý den. Zvolili jsme všední den, protože od přátel víme, že o víkendu za hezkého počasí je na stezce nával. A vzhledem k tomu, že vstup se platí, nechtěli jsme se prodírat davem,“ říká Jana Alterová, která žije v Praze a na Šumavu v létě míří pravidelně.

Vstup do areálu přijde na 8,5 eura, děti do šesti let neplatí nic a pro děti od šesti do 17 let stojí vstupenka 6,5 eura. Stezka je otevřená a udržovaná celoročně a denně bez ohledu na počasí. Více informací zde http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/index.php