Letní seriál o českých horách, 3. díl: Beskydy a největší lanový park pro celé rodiny v Česku

Ve třetím díle našeho horského seriálu se přesuneme na východ Moravy do Beskyd. Nejsou sice tolik navštěvované jako Krkonoše nebo Šumava, mají ale v posledních letech turistům opravdu co nabídnout. Kromě překrásných hřebenovek, malebných údolí, horských potoků a živého folklóru lákají Beskydy na rozšiřující se nabídku atrakcí pro celé rodiny. Dnes zavítáme do nejrozsáhlejšího lanového centra v České republice – Tarzanie.

Lanový areál v obci Ráztoka na úpatí Beskyd potěší každého. Zábavu si tu najdou děti, ale i zkušení a nároční lezci. Centrum nabízí pět lanových okruhů různých obtížností, rozlišených podle barev. Nejjednodušší je červený, těžší modrý, žlutý, zelený a ten skutečně adrenalinový a nejtěžší je černý.

Děti i dospělí se mohou těšit na různě dlouhé lanovky, klády, žebříky, zhoupnutí a sítě. Okruhy jsou sestavené tak, že průměrná doba lezení se pohybuje zhruba od 50 minut po hodinu a půl u nejnáročnějšího „černého“ okruhu. „Ten je určen zdatným a odvážným lezcům, kteří dokáží překonat 35 náročných překážek. Některé překážky vyžadují dostatečnou dávku odvahy a mnohé překážky i značnou fyzickou sílu a obratnost,“ píše se na webovkách Tarzanie. Více o jednotlivých trasách čtěte zde http://www.tarzanie.cz/lanove-prekazky/

„Byla jsem tam dvakrát se spolužáky. Trochu lezeme, ale zvolili jsme napoprvé zelenou trasu. Po jejím zdolání nám to ale nedalo a vyrazili jsme i na tu nejobtížnější, černou. Někteří z nás měli co dělat. Nicméně je to skvělá zábava, která se dá zakončit v místní hospůdce,“ popisuje Romana Cichá, která jezdí do Ráztoky z Ostravy.

Otevřeno je v Tarzanii denně, v červnu od 11 hodin, o prázdninách už od 9 hodin. Vstupné se pohybuje od 140 korun po 330 korun podle obtížnosti tras. Děti mají výrazné slevy. Nechybí ani zábava pro nejmenší, zdarma si mohou v dětském koutku Tarzánek pohrát pod dohledem rodičů.

Lanové centrum je rovněž oblíbeným cílem školních výletů či firemních teambuildingů. Lézt se zde dá pod dohledem zkušených instruktorů.