Martin Doleček přerušil svou osamělou plavbu kolem světa. Zve na promítání filmu

alt

Pojďme se na chvíli přesunout ze zimní zasněžené Evropy do exotických oceánů. Český třicetiletý mořeplavec Martin Doleček před dvěma lety s kamarádem na své maličké plachetnici Alya vyrazil na cestu přes Atlantik a poté pokračoval už sám, aby obkroužil svět. Kvůli nedostatku peněz a poškozené lodi plavbu nedávno přerušil na Novém Zélandu a nyní připravuje v Česku sérii přednášek a hlavně promítání unikátního dokumentu z plavby.

Premiéru úvodního experimentálně cestopisného dokumentu Atlantic Ocean z projektu Death or Glory, který na společné plavbě natáčel Pepa Prokop, můžete vidět na cestopisné přednášce Martina Dolečka v KD Letohrad 31. ledna v 17 hodin.

Trailer k filmu ke zkouknutí:

ATLANTIC OCEAN 2013_trailer from Josef Prokop on Vimeo.

Po filmu, který mapuje jejich společnou plavbu Atlantikem bude následovat povídání Martina Dolečka o jeho osamělé plavbě kolem světa Pacifikem. „Druhá polovina vystoupení bude vedena formou besedy, kterou budu provázet já nejen nevšedními záběry z plavby Pacifikem, ale i vyprávěním neuvěřitelných zážitků, co mě potkaly, které vás úžasně pobaví, a nebo i smrtelně vystraší, tak jako mě,“ líčí Martin na serveru krasajachtingu.cz, kde průběžně publikuje svoje napínavé zážitky. Vstup stojí 160 korun a výdělek použije mořeplavec na pokračování svého odvážného projektu.

alt Martin Doleček na Novém Zélandu, foto: Facebook

Momentálně Martin nechal svou plachetnici v chráněném kotvišti Opua na Novém Zélandu a shání v Česku peníze na další plavbu. Mimo jiné také pomocí přednášek a videoprojekcí, kde bude vyprávět o tom, jak se potýkal s technickými problémy kolem lodi, s byrokracií, kriminalitou, o bezvětří i bouřích, … Po Atlantickém oceánu následovalo Karibské moře, Panamský průplav, Tichý oceán, ostrovy Galapágy, Markézy, korálové atoly Tuamotus, Tahiti, království Tonga, Tasmanské moře a Nový Zéland. Překonal více než 1200 námořních mil a občas si myslel, že nedopluje.