Mini prkno zvané Penny board – supr dopravní prostředek po městě

alt

V poslední době roste obliba Penny boards. Mini prkna, která možná budete znát ještě z dětství, dnes vídáme po městech čím dál častěji. Tyhle krátké, asi půl metru dlouhé, plastové skateboardy bez gripu, se špičkou vpředu a zakřivenou zadní částí nepatří k hitům skateparků, ale lidi je mají rádi hlavně jako dopravní prostředky po městech.

Ve skateparku si s nimi člověk moc neužije, ale k ježdění po městě jako dopravní prostředek se hodí skvěle. Výhodou Penny boardů je, že jsou menší a vejdou se díky tomu v pohodě za batoh, aniž by jakkoli překážely. Dokonce si je cestující můžou přibalit jako příruční zavazadlo při cestování letadlem, rozměrově se totiž deska natěsno vejde do limitů. Existujou ale i delší varianty, jejichž jízdní vlastnosti se podobají longboardům.

alt

Vyrábějí se i neoriginální kopie Penny boardů, kvalitou ale dost zaostávají. Originální desky i další díly jako ložiska nebo trucky jsou prostě mnohem kvalitnější. Jen tak se nerozbijou. Zatímco ty nejlevnější falešné čínské „Penny boardy“ se vyrábějí z horšího a levnějšího plastu bez dostatečné nosnosti, takže se prohýbají a někdy i prasknou v situacích, kdy by to deska opravdu měla zvládnout.

alt

Nevýhodou origoš Penny boardů je ale vysoká cena. V Česku těžko seženete Penny board pod 2000 korun, nové série se dokonce šplhají až přes 3500 korun.

Jak se na nich jezdí: