Místo bundy elegantní kabátek? Jaké jsou letošní trendy v kabátech?

Ranní teploty se dotkly nuly a z horských oblastí již hlásí mráz. Takové ochlazení nutí mnohé z nás prohlédnout svoji výbavu do chladného počasí a je-li třeba, dopřát si nějaký nový kousek do šatníku. Jaké trendy čteme mezi dámskými kabátky? Nosí se parky i klasické jednoduché elegantní kabáty. Letos stejně jako loni převažují méně výrazné, nesvítivé barvy.

Přestože se jedná o módní záležitost, převažují vyloženě jednobarevné modely bez výrazných vzorů a dekorací. Kabáty tak nechávají vyniknout dalším prvkům a doplňkům – kabelkám, šálám či rukavicím. Také se dají jednolité barvy kabátů snadněji sladit s líčidly nebo botami.

Na výjimku z pravidla vypadá vyladěný Silke z dílen Horsefeathers v sytě modrém a také v tmavě šedém provedení. Jemné zdobení se projevuje proužkovým vzorem na šňůrkách a zapínání. Do hry se dostává druhá barva, které vymezuje možnosti barevných kombinací s dalším oblečením. Olivovou parku Anikka od stejné značky doplňuje kolekce dalších oděvů, se kterými jde snadno udržet základní ideu vlastního výrazu.

Z hlavního proudu vybočují i některé modely Roxy. Ale ani celovzorovaný Dreamy Days nesklouzává k svítivosti. Kontrastnost bílého podkladu tlumí několika odstíny šedých až jemně černých trojúhelníků. V kombinaci s dalšími prvky oděvu je třeba barvami šetřit a rezervovat si je pro jeden, nejvýš dva kusy, ideálně barevně blízko sebe.

Nejblíže k zdobivým vzorům má Roxy Primo Printed s palmovými větvemi . Jako by se k nim hrdě hlásil a jejich projev nenechal nikoho narušit. Tři kapsy a šňůrky na první pohled nepostřehnete, lehce viditelně působí snad jen matně ocelový zip. Odstín půlnoční modré přirozeně přechází do dřínových i tmavších barev, čepice či malování může navázat také na cihlovité palmové listy.

Jednobarevný kompaktní výraz většiny ostatních kabátů má své logické opodstatnění. Snadněji se kombinují s dalšími částmi oděvu a snadněji se vyhnete přeplácanému vzhledu stojanu na zmrzlinu. Pokud však netvoří pozadí pro další prvek, může jejich jednoduchost sklouznout k vysloveně nevýraznému oblečení, které sice hřeje, ale příliš nepřitahuje.