Modré nebe, sluníčko a pohoda... tak vypadal Blackcomb Jib Contest v Bukovci

alt

Krásný slunný den bez mráčku, plno sněhu, jezdců i diváků a hlavně skvělá atmosféra. Valentýn 14. února se nesl ve znamení lásky ke snowboardingu a freeskiingu v lyžařském areálu Bukovec, kde se konal Blackcomb Jib Contest.

Do závodu se přihlásilo 26 jezdců a jezdilo se v připraveném parku na dvou platformách ve formě jamu. Startovalo se po skupinkách ve dvou kategoriích - snowboard a freeski. Do finále postoupili tři lyžaři a šest snowboardistů a jelo se znovu v jamu. Tříčlenná porota to měla s hodnocením opravdu těžké.

alt

Každopádně finále se jelo ve velkém stylu. Díky skvělé atmosféře spíkra Raďully, hromadě nadšených diváků a hlavně parádních kouscích, které jezdci předváděli. U lyžařů se rozhodovalo dost těžko, protože soupeři byli značně vyrovnaní a více než stohlavé publikum, včetně lyžařů z přilehlé sjezdovky, dokázalo jezdce pořádně vyhecovat k těm největším kouskům, co umí.

alt

Nakonec si pro zlato ve freeskiingu se svou čistou jízdou dojel Blackcomb rider David Bory Borot. „Akce se povedla na 110 % a jsem rád, že jsem akci, kterou podpořil můj sponzor, vyhrál a skvěle si přitom zajezdil. Musím také poděkovat fanouškům, kvůli kterým to celé dělám. Klukům, kteří pomohli park postavit, patří také velký dík,“ říká David.

Mezi snowboardisty se taky těžko rozhodovalo. Kluci sázeli vážně skvělé kousky. Nakonec si pro první místo zajel klučina z Polska - Bartek Tolasz. Závody skončily kolem šesté hodiny obrovským potleskem a křikem pro nejlepší z nejlepších toho dne.

alt

Věci se sbalily a akce se přesunula do klubu K2, kde pokračovala after party s tombolou s hlavní cenou snb deskou od DC. Výtěžek z party pak putoval do dětského domova ve Frýdku-Místku.

Videjko z akce:

Výsledky:

Snowboard

1.) Bartek Tolasz
2.) Kuba Fojtík
3.) Marek Zogata

Freeski

1.) David Bory Borot
2.) Honza Šturma
3.) Vít Němčic

Best trick

Robin Konderla

Nejlepší holka

Péťa Jaworská

alt

alt

Foto: Martin Rusnok