Motorkářka Dominika je zpátky z Kyrgystánu! Zve na svou první cestovatelskou přednášku

alt

Už snad celá republika zná drobnou dvaadvacetiletou motorkářku Dominiku, která se vrátila ze své sólo výpravy do Kyrgystánu. Už několik týdnů je doma, probírá se fotkami, píše povedené reportáže a v sobotu 25. října zve všechny své severomoravské a slezské příznivce na cestovatelskou přednášku.

„Můžete si poslechnout nejčerstvější povídání z mojí cesty do Kyrgyzstánu, a to za účasti motorky! Úplně první dojmy, prostě jen tak na pohodu,“ láká Dominika Gawliczková na setkání v restauraci Horakůvka v Šenově u Ostravy.

Dominika povypráví o tom, jak se vydala úplně sama na své malé motorce přes Pobaltí, Rusko a Kazachstán až do Kyrgystánu. Cestou zažila spoustu velkých i drobných dobrodružství, o kterých mladá dívka dokáže poutavě psát i povídat. Asi právě proto našla mezi lidmi tolik příznivců.

Výprava do Kyrgystánu není jejím prvním cestovatelským počinem. Sama na motorce zvládla cestu do Portugalska a na sever Evropy, po které jí na tachometru ručička ukázala více než 10 tisíc najetých kilometrů. Dominika o svých výpravách velmi poutavě psala na svůj blog a lidé ji začali sami oslovovat, aby psala dál a víc. Rozhodla se pro cestu do Asie, na kterou ale potřebovala peníze. Významnou sumu získala díky projektu startovač.cz, kde přislíbila, že její příští cestopis vyjde knižně.

Nyní ji čeká spousta setkání a přednášek a snad se brzy můžeme těšit i na tu knížku.