Na biku v noci, po staré Olomouci...blíží se BikeFight v historickém centru města

alt

V pondělí se pojede už třetí ročník oblíbených orientačních závodů BikeFight. Večerní jízda nejen historickým centrem Olomouce startuje 27. října v 19 hodin.

Po městě, na asi deseti kilometrové trati, bude rozmístěno šest checkpointů, které budou muset závodníci na kolech projet. Jejich pořadí si každý určí sám, stejně jako přesnou trasu jízdy, bojuje se hlavně o nejlepší čas. Startuje se na nádvoří olomouckého Bajkazylu ve Wurmově ulici a končí v areálu kolejí v klubu S-cube, kde bude pokračovat až do rána afterparty. 

Závodit se dá na jakémkoliv kole a zájemci si mohou kolo na místě také vypůjčit. Účast není věkově omezená, ale pořadatelé doporučují, aby závodníci dosáhli aspoň 15 let, jelikož se pojede v noci.

alt

Závody se těší velké oblibě jezdců z celé České republiky i Slovenska. „Už teď máme zaregistrovaných 30 jezdců z celé ČR a zatím pouhé čtyři z Olomouce. Lidi se ale registrují vždy až na poslední chvíli nebo rovnou na místě, takže se nebojíme nízké účasti,“ podotýká jeden z hlavních pořadatelů David Koráb.

Startovné činí 70 korun. Každý závodník musí mít helmu, světlo a zámek na kolo. Každý zaregistrovaný jezdec dostane láhev na pití od Blackcomb a mapu tratě.