Na Černé hoře už se o víkendu lyžovalo

alt

První sníh zasypal české hory a to nejen sníh přírodní, ale i umělý. Celý minulý týden zasněžovali například v Krkonoších na Černé hoře a k poslednímu listopadu otevřeli první sjezdovky.

V areálu nad Jánskými Lázněmi se už v neděli lyžovalo na dvou sjezdovkách v horních partiích Černé hory - zkrácená sjezdovka Anděl v délce asi 300 metrů a mírnější dvěstěmetrová sjezdovka Sport 2 v celé délce. Jezdilo se zdarma a dorazilo asi 300 nadšenců. „Lidé si jen museli zaplatit jednorázový výjezd a sjezd kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu,“ řekl o víkendu Petr Hynek, ředitel SkiResortu Černá hora – Pec.

A lyžování pokračuje i v týdnu za příjemné mimosezónní ceny. Dospělí za jeden den zaplatí 300 korun, junioři a senioři 200 a děti stovku. V ceně je i kabinková lanovka z Janských Lázní, bez které se člověk k sjezdovkám na vrcholu hory nedostane. Aktuálně je nahoře asi 30 cm sněhu.

A z Krkonoš máme více dobrých zpráv. Intenzivně se zasněžuje i ve Špindlu, kde by mohla už o mikulášském víkendu také začít lyžařská sezóna.