Na českém trhu se objevil módní hit - boty TOMS. Pomáhají těm nejchudším

alt

Unikátní charitativní projekt a zároveň kvalitní designové boty. Báječná kombinace. Tak by se dala charakterizovat obuv značky TOMS, která letos zamířila i na český trh. Za každý zakoupený pár putuje další nový pár bot těm nejchudším dětem třetího světa. Charitativní projekt se proslavil pod heslem One for One.

„Řekli jsme si, že boty TOMS začneme také prodávat. Jsou úžasně pohodlné a zároveň trendy. Naši zákazníci nechtějí boty, které jen dobře vypadají, ale také se dobře nosí. A samozřejmě myšlenka celého projektu je nám velmi blízká,“ říká Milan Kubaczka, majitel e-shopu Blackcomb.cz, který zařadil značku do své nabídky.

Firma Toms navíc bedlivě dohlíží na to, za jakých podmínek se boty vyrábějí. „Firma dává pracovní příležitosti i lidem v zemích třetího světa. Zároveň kontroluje, za jakých podmínek pracují, zda dostávají slušnou mzdu. Jsme rádi, že můžeme projekt takto podpořit,“ dodává Kubaczka.

alt

Začalo to v malé argentinské vesnici

A jak vůbec celý projekt vznikl? V roce 2006 navštívil americký cestoval Blake Mycoskie jednu argentinskou vesnici a zjistil, že tamní děti nemají boty. Celý rok chodí zkrátka bosé. Přitom boty potřebují. Zabrání tím mnoha zdravotním problémům, budou moci dojít až do školy a podobně. Na boty ale nemají peníze.

A zrodil se geniální nápad. Blake Mycoskie založil obuvnickou firmu, jejímž cílem bylo pomáhat dětem v zemích třetího světa. A to velmi jednoduše. Za každý prodaný pár bot putuje do rozvojových zemí jiný nový pár. Designové a pohodlné nazouvací botky vznikly na základě inspirace jihoamerickými Alpargatas a staly se módním hitem po celém světě. Nová značka dostala název Tomorrow Shoes a brzy se uchytila zkratka TOMS.

Dnes jeho mokasíny pomáhají dětem v 60 zemích celého světa. Boty TOMS jsou od letoška k mání i u nás. Staly se například hitem březnového Prague Spirit Festivalu jógy, tance a meditace na Novoměstské radnici. Nově si je můžete koupit/ budete moci koupit také v obchodě Blackcomb.cz.