Na dětské obuvi není radno šetřit. Dobré boty = správný vývin

Lékařské statistiky jsou hrozivé. Většina dětí se rodí se zdravýma nohama, ale u třetiny z nich lékaři do šesti let objeví různé získané vady. A to hlavně kvůli nošeni levných nekvalitních bot z tržnic a supermarketů, kde nízká cena rovná se nízká kvalita.

Blackcomb.cz nově do své nabídky obuvi přidal boty Fare – českou jedničku na trhu s dětskou obuví.„Sám mám děti a do botiček pro ně se nezdráhám investovat. Vždycky kupuji boty s certifikátem nezávadnosti. Byl bych nerad, aby děti v budoucnu měly zdravotní problémy jen kvůli tomu, že jsem šetřil na botách,“ popisuje majitel obchodu Blackcomb.cz Milan Kubaczka.

Valašská značka Fare jednoznačně hraje prim na trhu s dětskou obuví. Právě boty pro děti se staly jejich specializací. Téměř celá jejich kolekce se prodává s visačkou Žirafa a Česká kvalita. Zdravotně vyhovující střih, kvalitní materiály a solidní provedení jsou hlavními znaky jejich obuvi.

alt

A jak vlastně poznat dobré dětské boty?

  1. Boty by měly mít dostatečně prostornou kulatou špičku, která nikterak nestlačuje a nedeformuje prsty.
  2. Měly by být ušity z přírodních materiálů jako kůže a textil. Narozdíl od umělých materiálů se přizpůsobí tvaru nohy, jsou prodyšné a vsakují vlhkost. Tím zabrání množení bakterií a plísní.
  3. Především vnitřní stélka boty by měla ze savého materiálu jako je useň a textil.
  4. Bota by měla být pevná, aby byla nožička fixovaná a nedocházelo k pohybům do stran.
  5. V místě, kde se nožička ohýbá, by měla být ohebná i obuv. Jinak bude chůze pro dítě nepohodlná.
  6. A především by dětské boty měly být lehké.