Na Kickstarter přichází nejmenší motorové vozítko Walkcar

Ještě v říjnu se má na crowdfundingovému portálu Kickstarter objevit projekt nejmenšího motorového vozidla na světě – Walkcar. Tohle „auto do batohu“ vypadá jako těžší laptop s kolečky a váží tři kilogramy. Na pohled může připomínat také longboard nebo skateboard. Walkcar pohání překvapivě silný elektromotor s lithiovou baterií a na jedno nabití urazí 12 km do kopce.

Ovládá se velmi snadno. Stačí se na něj postavit a rozjede se. Zatáčí se a zrychluje přenesením váhy do stran a zastaví v okamžiku, kdy z něj „řidič“ sestoupí. Podle jeho tvůrců se tak dá velmi rychle vyhnout nečekané překážce v cestě, protože brzdná dráha měří odhadem nejvýš 30 cm.

Zatímco konkurenční, těžkopádnější Segwaye se chytly hlavně v turistických centrech a místní úřady se je často snaží dostat z chodníků, Walkcar má širší použití. Kromě turistů může sloužit ke každodenní cestě do práce, za studiem, na nákup i všude tam, kde se bojíte nechávat zamčené kolo.

Asi dokáže vyvinout víc síly, než by se na první pohled zdálo. Na propagačním videu veze člověka a zároveň tlačí vozík s krabicemi nahoru do svahu. O několik záběrů dál vidíme člověka, jak jede na Walkcar a před sebou tlačí vozíčkáře.

Japonský inženýr Kuniako Saito promýšlel toto vozidlo již za svých studií. Podle Reuters o přenosném vozidle mluvil se svým kamarádem, který ho požádal, ať jedno prostě udělá. Cena prvních kusů těchto futuristických vozítek se má pohybovat kolem 800 dolarů a první zákazníci se na nich projedou na jaře příštího roku. Schválně, jestli nějaké dorazí i do Čech…