Na Slovensku vzniká první Akademie extrémních sportů- Hangair

alt

Hokejista Dominik Graňák se chystá koncem roku na Slovensku otevřít ojedinělé sportovní centrum. Společně se svým bratrem Adamem vytvořili unikátní projekt - Akademie extrémních sportů nazvaná Hangair. Skvělý počin, který výrazně zlepší úroveň extrémních sportů na Slovensku.

Areál se specializuje na adrenalinové sporty jako snowboarding, skateboarding, bmx, freeski nebo i wakeboarding a poskytne i gymnastické prvky. Očekává se, že to bude to nejlepší zázemí pro sportovce na Slovensku.

alt

„Je to úžasná zpráva pro slovenský sport. Hangair bude skvělé místo pro komunitu akčních sportovců a výrazně zlepší sportovní podmínky na Slovensku. Já jsem absolvovala tréninky v americkém Woodward campu a jsem si jistá, že to bude znamenat úžasný progres pro akční sporty,“ těší se slovenská snowboardiska Baša Števulová.

První hala pro extrémní sporty byl právě zmiňovaný “Woodward camp“. Postavili ho v americké Pensylvánii a původně sloužil jako gymnastický kemp. Teprve v roce 2008 se přidaly překážky pro sk8 a BMX a vzniklo tak prví profesionální středisko tohoto typu. Dnes mají USA už čtyři Woodward kempy, jeden leží v čínském Pekingu.

Nápad na Hangair (spojení slov Hangár a air) vznik v roce 2012 a inspirace přišla právě z Woodward campu. Pro střední Evropu naprosto unikátní počin jistě naláká i zahraniční sportovce, včetně sportovců z České republiky.

alt

Hala bude stát v bratislavském městské části Vajnory a pojme až 70 sportovců. Bude rozdělená na gymnastickou a pohybovou přípravu, kde nebude chybět airtrack a foampit. Můžeme se těšit také na tři umělé skoky s náročnostmi od začátečníků po profesionály a umělý svah. Dva skoky postaví s umělým povrchem Snowflex, který napodobuje vlastnosti přírodního sněhu. Třetí skok s umělým tvrdým povrchem poslouží pro BMX, skate, brusle a koloběžky. Umělý svah se šířkou šest metrů a délkou 19,5 metrů se sklonem 13 stupňů se bude hodit pro výuku dětí od tří do devíti let.