Nadšenci se pustili do opravy slavné zchátralé chaty Prašivá v Beskydech. Shánějí peníze, kde se dá

alt

Chata Prašivá stojí v nadmořské výšce 706 metrů na jednom z beskydských vrcholků nad obcí Vyšní Lhoty od roku 1921. Už tehdy na její stavbu přispělo mnoho turistických nadšenců z řad veřejnosti. Bohužel krásná dřevěná chata příšerně zchátrala. Našla se ale parta akčních a nadšených lidí, kteří se rozhodli věnovat svůj čas a energii a pustili se do její opravy. Pomocí serveru startovač.cz se snaží sehnat peníze na postupnou rekonstrukci.

„Jsme parta nadšenců z Klubu českých turistů a jejich přátel, snažící se zachránit jedinečnou dřevěnou horskou chatu Prašivá. Za poslední desetiletí stavba chátrala a dostala se tak do nynějšího zoufalého technického stavu vyžadujícího nutnou rekonstrukci. Naši předci vybudovali tento beskydský skvost za pouhých šest měsíců. Cítíme, že je naší povinností, aby chata sloužila i dalším generacím turistů a milovníků hor. Součástí projektu je mimo jiné renovace i zpřístupnění rozhledny či vybudování přírodního dětského hřiště,” píše se na serveru startovač.cz.

alt

Klub českých turistů ale bohužel na rekonstrukci rozhodně nemá dost peněz. „Spoustu věcí bylo opraveno svépomocí, ať už to byly dary příznivců chaty či stovky odpracovaných dobrovolnických brigádnických hodin nadšenců z Klubu přátel chaty Prašivá. Přes veškeré nadšení a snahu chybí chatě dostatečná finanční podpora,” uvádějí současní provozovatelé. Chtějí zachovat historický ráz objektu a dodržovat architektonické postupy, aby chata neztratila svoje kouzlo.

Doufejme, že se místo, které si tolik oblíbili turisté, rodiny s dětmi i poutníci, zůstane zachováno.