Najít hranice svých možností, o tom je Pět beskydských vrcholů

alt

Po B7 se chystá v Beskydech další extrémní závod dvojic. Nese název Pět beskydských vrcholů a měří obvykle okolo 120 kilometrů. Nikdo dopředu nezná trasu a jména cílových kopců se dokonce dozvídá až v průběhu závodu.

Pokaždé se startuje jinde, pokaždé se šlape jinou trasou a o jednotlivých cílech se závodníci dozvídají až v terénu. Oproti jiným extrémním horským maratonům tenhle na trati závodníkům neposkytuje žádný servis ani radu. Musejí mít vlastní mapu, dobrý orientační smysl, veškeré jídlo a hlavně odhodlání.

Druhý říjnový víkend se běží už 12. ročník a startuje se ve Vendryni. Zúčastní se okolo 800 závodníků a budou muset zdolat asi 120 kilometrů maximálně za 34 hodin. Dokončí obvykle čtvrtina zúčastněných. Smyslem celé akce je podle organizátorů to, že si člověk může zkusit sáhnout na dno svých fyzických a psychických možností. Otestovat, co je vůbec schopen zvládnout. Stěžejní motto zní: „Zážitek nemusí být příjemný, hlavně aby byl velmi silný.“

Závod organizuje havířovská neziskovka – Občanské sdružení ZIP, které pracuje s mládeží a snaží se mladé lidi přesvědčit, aby smysluplně a zdravě trávili svůj volný čas. ZIP také provozuje nízkoprahový klub a v ulicích Havířova má své streetworkery.

Otestujte také svoje možnosti! Letos už termín registrace vypršel, ale aspoň máte čas trénovat. Sledujte příští rok webovky závodu.