Nakupujte z pohodlí domova v certifikovaných e-shopech. Je to praktické a bezpečné

alt

Pří nákupu v e-shopu se nezřídka kdy stane, že zákazník narazí na nějakého nepoctivce a šejdíře. Zboží dostane pozdě, poškozené, neúplné nebo vůbec. Od roku 1998 u nás však funguje nezávislá Asociace pro elektronickou komerci, známá pod zkratkou APEK. Ta uděluje poctivým, důvěryhodným a dobře fungujícím e-shopům certifikáty, díky kterým pak zákazník nemusí mít z nákupu obavy. Platí vždy jeden rok.

Obchod musí být vstřícný k zákazníkům a především neklamat. „Asociace kontroluje, zda uvádíme správné údaje a provádí testovací nákupy, takzvaný mystery shopping. Testuje tedy nejen formální stránku obchodu, jako jsou údaje, ale i to, zda se v něm dobře nakupuje a zákazník může být spokojený,“ popisuje majitel e-shopu Blackcomb.cz Milan Kubaczka, jehož obchod před několika dny prestižní značku získal.

Nakupujte v „České kvalitě“

Certifikát je navíc součástí vládního programu Česká kvalita. Každý jeho držitel získává oprávnění užívat značku Česká kvalita, se kterou se můžeme setkat u kvalitních výrobků i v běžných kamenných prodejnách.

Před několika dny se ke všemu Asociace stala členem Ecommerce Europe, organizaci, která zastřešuje asociace a společnosti zabývající se podnikáním na internetu po celé Evropě.

„Celý evropský trh se stále více globalizuje a smazává státní hranice. To samé čeká také oblast e-commerce a proto jsme rádi, že můžeme být členem skupiny sdružení, jako je Ecommerce Europe. Věříme, že našim členům toto členství přinese další pozitiva a možnosti – především pak při jejich expanzi do zahraničí,“ řekl ke vstupu výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

V současné době je ve skupině dalších 13 národních asociací reprezentujících více než 5000 společností podnikajících na internetu napříč celou Evropou.