Náš favorit mezi ultramaratonisty druhý na stovce Boubín Libín Kleť

alt

Sezóna stokilometrových maratonů pro letošní rok pomalu končí. Jedním z posledních extrémních závodů byla víkendová šumavská stovka Boubín Libín Kleť s převýšením okolo 3500 metrů. Druhé místo vybojoval Tomáš Koutský, se kterým jsme před pár měsíci publikovali úžasný a inspirativní rozhovor. Tehdy se jako nováček mezi ultramaratonisty vrátil z Malofatranské stovky. Klobouk dolů!

Po několik závodních víkendech po sobě se Tomáš rozhodl nějak zakončit sezónu a na Šumavu vyrazil s tím, že bude rád, když závod vůbec zvládne. „Do poslední chvíle jsem netušil, zda do toho jít, tělo bylo po předchozích akcích docela rozsekané. Navíc jsem většinou regeneroval den, načež jsem si vsugeroval, že je zregenerováno a normálně trénoval. Díky tomuto zápřahu jsem šel na Šumavu hlavně dojít,“ píše Tomáš na svém blogu.

alt

Nakonec se ale vlastně závod proměnil v dokonalé zakončení sezony. Tomáš nabral neskutečné tempo a za polovinou běžel v první trojce. I přes krizi, při které mu dvojice závodníků na chvíli utekla, se ale nakonec rozběhl a v překrásné šumavské přírodě dosáhl cíle s úsměvem na rtech po 13 hodinách a deseti minutách. O osm minut rychlejší byl Petr Lukosz a jako třetí doběhl Jan Baier. Gratulace!

Více k tématu:

Tomáš Koutský o Malofatranské stovce: Za hranicí vyčerpání se nacházejí ještě velké zásoby energie