Nebaví vás postávat na perónu, než přijede vlak? Udělejte si z batohu stoličku a posaďte se!

alt

Už se vám někdy stalo, že jste čekali na metro nebo vlak a děsně vás bolely nohy, ale nebylo si kam sednout? Měli jste jen batoh s osobními věcmi? Určitě milionkrát! A z toho vyšli i výrobci skvělé české novinky – batohu, který se během několika sekund promění ve stoličku. Prostě rozepnete dva zipy, vytáhnete nožičky a sedátko a sedíte...

Unikátní české batohy Bagobago mají vestavěnou stoličku. Ve vnitřním prostoru je uložená tak, aby nepoškodila žádné další věci uvnitř. Nožičky se nacházejí ve spodní části pod snímatelným krytem, který se dá kdykoli samostatně vyprat.

alt Foto: 2 x Facebook

Batoh o objemu 22 litrů se hodí do města i do přírody. Vyrábí se z poměrně odolného nepromokavého materiálu, takže něco vydrží. Díky ergonomicky tvarovaným popruhům, zádovému systému a pásu se dobře nosí. Designéři spolupracovali při návrzích s ortopedy, aby váha stoličky nezatěžovala zbytečně záda a aby i sezení bylo nejen pohodlné, ale zdravotně nezávadné. Samotná stolička neváží ani půl kila.

Co prozatím poněkud pokulhává, je design. Jednoduché černé provedení za 2480 korun nemusí vyhovovat každému. Projekt ale teprve startuje a na zajímavější designové kousky i rádi počkáme!

Mimochodem, skvělé reklamní videjko: