Nepotřebujete kopec, nemusíte se odrážet, rozpohybujete ho vlastní váhou... to je SKATECYCLE

alt

Po skateboardu, freebordu, longboardu či casterboardu přichází další desková vychytávka. Hodí se i do rovin, kde silnicím chybí jakýkoli sklon. Nemusíte se pracně odrážet nohou jak na koloběžce a tak trochu kopírujete pohyby při snowboardingu. Řeč je o skatacyclu. Navíc designově vypadá fakt skvěle.

Naučit se jezdit na skatecyclu je možná jednodušší, než zmáknout skejt. A kdo už jezdí na skejtu nebo snowboardu, nebude mít problém. Na skatecyclu se vlastně nestojí, ale spíš se nasazuje na nohy. Oproti skejtu je stabilnější, jezdec lépe udrží balanc. Aby se rozhýbal, stačí jakoby nohama opisovat na zemi obloučky, takže tělo vlastně rotuje, což je poměrně zdravý a přirozený typ pohybu. Rider se nemusí odstrkovat ani hledat nakloněnou plochu. Zabrzdí tak, že prudce změní směr nebo zkrátka otočí tělo. Čím líp člověk jezdí, tím méně energie mu stačí, aby si udržel slušné tempo.

alt

Tahle hračička se docela dobře přenáší, váží něco málo přes tři kilogramy, takže s ní pohodlně naskočíte třeba do MHD nebo do vlaku. Kola se vyrábí z vysoce kvalitního speciálního polyuretanu, který produktu zajišťuje slušnou životnost. Díky tomuto materiálu kola dobře přilnou k povrchu a skatecycle zůstává stabilní. Prodává se v univerzální velikosti 81,3 cm x 16,5 cm x 22,9 cm.

Se skatecyklem se to dá docela slušně rozjet, ale to samozřejmě závisí na zkušenostech jezdce, jako u všech deskových sportů. Otvory pro nohy jsou dost velké, takže i v případě pádu nemusíte mít strach, že se vám nohy zaklíní a polámete se. Dá se s ním vyrazit do volného terénu, ale taky zaskákat ve skateparku. Do Čech tahle vychytávka dorazila teprve před čtyřmi lety a ještě se tolik nerozšířila. Takže na skatecyclu určitě upoutáte pozornost!

Podívejte se, jak taková jízda vypadá:

A pár triků navíc: