Neuvěřitelné! Vozíčkář Aaron ve skateparku předvádí neskutečné triky

alt

Aaron Fotheringham z Las Vegas jezdí na vozíku od dětství. Se svým kolečkovým křeslem ale dokáže neskutečné věci. Ve skateparcích skáče luxusní skejtové a bmx triky. Backflip a double backflip mu nedělá problém.

Třiadvacetiletý Aaron trpí vrozeným zadním rozštěpem obratlů a od osmi let jezdí už jen na kolečkovém křesle. Zvládá na něm ale opravdu extrémní věci. Když byl mladší, často sledoval bratra, jak jezdí ve skate parku na bmx. Ten mu jednou navrhl, ať si zkusí park projet na vozíku. „Jakmile jsem to zkusil, uchvátilo mě to,“ řekl později Aaron.

Dneska zvládne i backflip a double backflip. Dokonce soutěží ve Vegas Am Jam proti bmx jezdcům. V pokročilé bmx divizi na soutěži Sunny Springs Skate park v roce 2006 obsadil neuvěřitelné čtvrté místo. Když novinářům odpovídal na otázku, jak moc trénuje, řekl: „Pro mě to není tréning, pro mě je to veselý způsob života.”

Jezdí na upraveném WCMX vozíku od Box Wheelchairs. Moc neváží a má odpružená všechna čtyři kola, právě díky tomu může skákat skejtové a bmx triky. Aaron pracoval s Box Designs Wheelchair na zdokonalení výrobku i pro skutečné každodenní situace a společně vyvinuli téměř nezničitelný „stroj“.

Všem, kdo by chtěli řádit jako on, doporučuje používat helmu. Sám byl několikrát zraněn. Nové kousky se učí nejdřív na pěnovém povrchu, pak přes změkčení pokládá tvrdší plastové pásy a teprve potom zkouší nový trik na normální skateboardové rampě.

To musíte vidět: