Nezapomínejte v letním vedru pít!

alt

I když věk „vědeckého“ pitného režimu, kdy si sportovci odpočítávali množství iontových tekutin, odvál čas na smetiště dějin a každý si zas pěkně pije, co chce, kolik chce a hlavně kdy chce, v letním vedru bychom na dostatečné pití neměli zapomínat. Víc se potíme, takže logicky potřebujeme víc tekutin. Máme tip na pár skvělých láhví, ve kterých voda vydrží jako čerstvá mnoho hodin.

Trekoví turisté a dálkoví běžci mají jasno. Volí hydrovaky, díky nimž se kvůli napití nemusí zastavit, ani sehnout.

Co ale ostatní? Po jaké láhvi mají sáhnout třeba návštěvníci fit center, nadšenci do sálových sportů a další, kterým se hydrovak zrovna nehodí? Nebo fandové zimních outdoorových aktivit, kteří nejvíc ocení oblíbený horký nápoj?

Poměrně vysokou laťku nasazuje dvoustěnná, streetová Burton Safari, která dokáže udržet nápoj teplý až 12 hodin nebo naopak ve vedru chladný po dobu až 18 hodin. Dlouhou životnost zaručuje použitý materiál – nerezová ocel, na které, jak známo, nezůstávají chuťové stopy.

alt

Originální řešení zvolili designéři Camelbak Quick Grip. Dodává se s látkovou rukavičkou nebo spíš náramkem, díky němuž drží na ruce a je doslova kdykoliv snadno a rychle k dispozici. Na rukavičce je i přihrádka na klíče, kapsa a reflexní prvky. V zásadě tak lze vyrazit třeba na in-line brusle bez dalších zavazadel.

Za úvahu stojí také Camelbak Groove, do kterého vývojáři umístili uhlíkový filtr. Testování NFS/ANSI potvrdilo, že odstraňuje z vody chlor, jeho pach i příchuť. Filtr lze po čase nahradit novým. Jeden výrobek zvládne pročistit 180 litrů pitné kohoutkové vody Pokud bychom zaplatili za litr balené vody v průměru 5 Kč, tak se velmi brzy láhev sama zaplatí.