Novinka od Voxx: Ponožky proti klíšťatům a unikátně zpracované stříbro proti pachům

alt

Přední český výrobce punčochového zboží Voxx letos nabízí dvě úžasné novinky - ponožky, které odpuzují klíšťata, a ponožky ze speciální příze s ionty stříbra, které zase brání nadměrnému pocení nohou a nežádoucímu zápachu, a přitom se neuvolňují do okolního prostředí. Dopřejte svým nožkám pohodlí!

Naprosto úžasný je model Optifan, v dětské verzi Optifanik, který nemají ráda klíšťata a hmyz. Výrobce materiál ponožek ošetřuje speciálním přípravkem texmitecap p-eco. Ten odpuzuje otravná klíšťata a hmyz, čímž riziku napadení klíštětem úplně nezabrání, ale značně ho sníží. Klíšťata totiž žijou v trávě a na tělo se snadno dostanou právě přes nohy.

“Protiklíštěcí” přípravek ve formě mikrokapslí, které pouhým okem nevidíme, v ponožce vydrží až 20 vyprání. Při praní v ruce dokonce déle. Pro člověka není nijak závadný a působit začne právě až na noze, jakmile se zahřeje. V podstatě funguje tak, že se při zahřátí vylučuje z ponožky specifický pach a ten “hmyzáci” nesnášejí. Model Optifan a Optifanik je navíc příjemně prodyšný a skvěle se hodí na všechny venkovní aktivity.

alt

Firma Voxx se mimo jiné chlubí tím, že jí záleží na životním prostředí, proto používá k přírodě šetrné materiály. Například “sliproX”, speciální polypropylenovou přízi s obsahem iontů stříbra. Ty zabraňují nadměrnému pocení a nepříjemným pachům. U většiny materiálů s obsahem stříbra se ale tento prvek uvolňuje během praní do vody a má pak velmi negativní vliv na vodní faunu i člověka samotného, především na plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Z materiálu “sliproX” se ale díky speciální výrobní technologii stříbro neuvolňuje.

U většiny materiálu se ionty stříbra jen nanášejí na povrch a časem se při praní spláchnou. Polypropylen “sliproX” se však vyrábí úplně jinak. Do polypropylénového granulátu výrobce přidává ionty stříbra, granulát zahřeje na vyšší teplotu a ionty stříbra se do hmoty rozpustí. Natrvalo pak zůstávají součástí kvalitního vlákna, ze kterého se vyrábí příze na ponožky, a nemají možnost unikat do vody a do přírody. Podobným způsobem se dají zapracovat i do vlny a bavlny.