Novinka: Plastová alternativa dřevěné japonské kendamy - model Catchy Air

alt

Tradiční japonská kendama se vyrábí ze dřeva. Na trhu se však objevil odlehčený plastový model Catchy Air. Je poměrně odolný, lehký a mnohem levnější. A zdá se, že dřevěnou kendamu dokáže spolehlivě nahradit.

Staré japonské kendamy, stejně jako ty současné se vyráběly a vyrábějí ze dřeva. Plastová alternativa Catchy Air tvořená odolným polykarbonátem, plastem a silikonem však umožňuje snížit cenu téhle hračky, nevadí jí voda a vlhko, hodně vydrží a díky silikonovému kroužku pro maximální přilnavost se s ní naučí snáze zacházet i začátečníci. Profesionálního hráče asi neuspokojí, ale začátečníky i pokročilé rozhodně ano.

alt

Nicméně kendama jako taková v Česku zatím není příliš známá. Většina lidí, kteří si rádi hrají s rovnováhou, baví je trénovat koordinaci pohybů a soustředit se, volí jojo. Ale i u nás už milovníků kendamy přibývá. Dokonce existuje český kendama pohár a český hráč Miroslav Šiřina, který kendamu prodává a propaguje, se účastnil evropského poháru v profi kategorii.

Dlouholetou tradicí v hraní s kendamou se chlubí v Japonsku. A neberou ji jenom jako tradiční zábavu, po celém Japonsku se stává soutěživým sportem a takto proniká i do Evropy.