Novinky ve Špindlu: zasněžování za 70 milionů a vylepšený snowpark

alt

Ve Špindlu začíná sezóna! V sobotu se rozjede vlek "M" na Horních Mísečkách a sjezdovka číslo 14. Celodenní skipas vyjde zatím na 320 korun, junioři zaplatí 250 korun a děti 150 korun. Špindl pro své návštěvníky pro letošní sezónu nachystal hromadu novinek. Vylepšené zasněžování, Gopass karty či snowpark na Svatém Petru.

V první řadě Skiareál Špindlerův Mlýn investoval do zasněžovacího systému. Jeho modernizace a rekonstrukce přišla na necelých 70 milionů korun. „Podél sjezdovek na Hromovce a v části Svatého Petra jsme instalovali přes sedmdesát sněžných sprch. Jedná se o nový moderní systém efektivního a rychlého technického zasněžování, který umožní zprovoznit sjezdovky v nesrovnatelně kratším čase v porovnání s běžnými sněžnými děly,“ popsal ředitel Skiareálu Čeněk Jílek.

Špindl má dobré zprávy i pro snowboardisty a milovníky freestylu, kteří si budou moc zařádit ve třech různých upravovaných prostorech. Tradičně ve Funtracku Hromovka s hromadou nerovností a překážek, na upravované u-rampě a nově také ve snowparku nad výstupem z dvousedačky Svatý Petr. Na své si přijdou začátečníci i zkušenější rideři, kteří budou moci vyzkoušet zbrusu nové raily, boxy, skoky a podobně. Snowpark má vlastní 500 metrů dlouhý vlek.

Levnější skipasy z e-shopu

Zajímavou novinkou je zavedení zákaznického systému bezkontaktních čipových karet GOPASS, díky kterým se dají skipasy nakupovat on-line na webu www.gopass.cz. Vyjde to levněji než na místě. Například celodenní skipas pro dospělé stojí v pokladně na svahu 750 korun a přes e-shop 695 korun.

alt

Ceny skipasů obecně naštěstí nestouply. „Přestože jsme do modernizace střediska letos vložili téměř sto milionů korun, skipasy zdražovat nebudeme. Naopak s GOPASS kartou bude lyžování levnější! Jejich držitelé budou moci čerpat v průběhu sezóny i další slevy například na jídlo a nápoje v restauracích a barech Spindl Gastronomy nebo v prodejnách a půjčovnách Spindl Motion,“ doplnil René Hroneš, obchodní ředitel společnosti.

GOPASS karty se dají dobíjet kdykoli z pohodlí domova a navíc fungují i na Slovensku ve střediscích Chopok – Jasná v Nízkých Tatrách, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica ve Vysokých Tatrách. Využít se dají i v aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši.

Provozovatelé mysleli i na bezpečnost. Rozšířili dojezd u sjezdovek na Hromovce, přidali bezpečnostní sítě a zdvojnásobili šířku dojezdového mostu přes Labe. Taky se stavělo. Zmodernizovala se nástupní plocha na čtyřsedačku ve Svatém Petru, kde vyrostla nová multifunkční budova s pokladnami, infocentrem, půjčovnou a podobně.