Olomoučtí NDP nejen na Colours aneb festivaly očima účinkujících

Mladá čtyřčlenná olomoucká kapela No Distance Paradise neboli zkráceně taky NDP hraje rockovou muziku, která vychází hlavně z angloamerické kytarové scény přelomu tisíciletí. Muzikanti se dali dohromady v roce 2007, vydali několik eponymních desek a loni taky jedno dlouhohrající CD s názvem Challenge Gravity. Letos přišli s projektem FestivalME, který přibližuje atmosféru festivalů očima účinkujících. Hrají ve složení Máca (zpěv, kytara), Kudla (kytara, synth), Miši (basa, doprovodný zpěv) a Marcel (bicí, sampler).

Jak se kapela NDP vůbec dala dohromady?

Máca: S Marťou a Mišim jsme se potkali na gymplu. Že si spolu půjdeme poprvé zahrát, jsme domluvili v hospodě naproti škole, kam se chodilo obvykle na pivko. No a vydrželo nám to dodnes.

Letos jste si zahráli na Colours of Ostrava. Jak se vám festival líbil?

Marcel: Mně se líbily Colours of Ostrava moc. Byla tam super atmosféra, výborný servis, organizace byla skvělá.

Máca: Mě naprosto uchvátil areál Dolních Vítkovic, byl jsem tam poprvé. A určitě jsem si zahrál nejlepší koncert pod vysokou pecí v životě.

Na fotce Máca a Mišák

Hráli jste na velkém pódiu před početným publikem. Měli jste trému?

Kudla: Jistá dávka adrenalinu tam určitě byla. Právě těch pár nejbližších minut před větším koncertem začíná být zajímavých. Ale jinak kromě téhle, myslím, přirozené reakce, se to snažíme brát s nadhledem. Hraní před větším publikem si náramně užíváme, a pokud tam jsou i fanoušci, kteří očividně dobře reagují, tak je to radost. Navíc po koncertu panovala výborná nálada a všeobecná spokojenost, takže jeden ze splněných snů si, myslím, můžeme zaškrtnout.

Prozraďte více o projektu FestivalME.

Miši: Tenhle projekt nás napadl, protože rádi komunikujeme s fanoušky přes internet. Takže jsme založili Tumblr profil, jehož prostřednictvím předáváme z každého festivalového dne fanouškům naše zážitky, jak je účinkující kapela zažívá. Z každého většího festivalu pak na Youtube kanálu zveřejňujeme takový videoblog, díky němuž můžou lidi vidět, jak velký festival probíhá očima těch, kteří na něm hrají. Zatím máme za sebou videa z Rock for People, Colours of Ostrava a Sázavafest.

Jaké máte plány do konce roku?

Miši: Máme v plánu dojet festivalové léto, zahrajeme třeba na Živé ulici v Plzni, na Grape Festivalu v Piešťanech a pak pár menších českých festivalů. Na září/říjen se plánujeme podívat do několika českých měst s projektem NEW. To budeme hrát společně s Evelynne a We On The Moon. Pak už nás čeká práce na další desce. Ta by mohla vyjít na konci roku 2015.