Ondřej Jaroš: Skate mám doma odmalička, jezdívala i moje máma

alt

Jeden z nových členů Blackcomb týmu, šestadvacetiletý Ondřej Jaroš má svůj skate už odmala. Původně pro něj představoval hlavně dopravní prostředek do školy. Dnes jezdí street, ale i bazény. K jeho největším úspěchům patří první místo v Klatovech v bowlu i na streetu a druhý flek na Redbull Feel the Wheel. Baví ho i longboard a windsurfing.

Jak ses dostal ke skejtování?

Skate jsem měl doma od malička, protože moje máma za mlada taky jezdila. Začalo to tak, že bydlíme na kopci a já jsem byl línej chodit pěšky do školy. Tak jsem začal jezdit na skatu. Ze začátku jsem to bral jenom jako dopravní prostředek, jezdil jsem na plastové rybičce. Až časem jsem dostal první normální desku a začal jsem zkoušet první triky s kámoši.

Máš se skejtem spojený nějaký vtipný zážitek?

Mám jeden hodně kuriózní. Povedlo se mi na longboardu trefit srnku, když jsme se vraceli z kempu ve 12 hodin v noci trošku opilí. Nevešli jsme se všichni do auta a já jsem teda jel na longboardu a držel se za auto. Srna skočila přímo přede mě. Naštěstí to spravilo jen pár stehů v obočí, nic vážnějšího.

alt

Nově ses stal členem teamu Blackcomb. Co to pro tebe znamená?

Je to pro mě nová zkušenost, nikdy jsem neměl sponzora. Na spolupráci s Blackcombem se těším a věřím, že mi to dodá větší motivaci ke skateboardingu.

Kromě skejtu děláš i jiné sporty, koníčky?

Asi před čtyřmi roky jsem začal surfovat a začalo mě to opravdu bavit. Dá se říct, že jsem si to zamiloval od první chvíle. Škoda, že je to k oceánu tak
daleko. Občas si zahraji také florbal.

O prázdninách jsi byl surfovat ve Francii. Jak sis to užil?

Surfování miluji, takže jsem rád za každičkou chvíli v oceánu. Hrozně se mi líbí ta atmosféra. Letos se nám povedla dát dohromady i pořádná banda přátel, takže to byla jedná velká party po celou dobu. Strávili jsme tam 14 dní a skoro každý den jsme kromě surfingu jezdili i skejtovat místní skateparky. Jsou fakt super.

alt

Blíží se zima. Máš kde trénovat?

Poblíž mého bydliště v Rakovníku máme soukromou dřevěnou mini-rampu v teplé místnosti, kam určitě budu jezdit. Když budu pobývat v Praze, tak se budu snažit chodit na Štvanici. Nedávno jsem se dozvěděl o hale na Letné. Už jsem se tam byl i podívat a vypadá to tam moc dobře.

Co tě donutí vstát z postele a jít skejtovat?

Na prvním místě určitě neodmítnu oslovení kamarádů, hrozně nerad totiž jezdím sám. No a když svítí krásně sluníčko, tak opravdu nemůžu doma sedět na zadku a koukat do počítače. Jezdím moc rád, takže i když jsem hodně unavený, tak jdu aspoň na chvíli k nám do rampy ... jenom se tak pohoupat.

Řekni nám na závěr, kde jsou tvá oblíbená místa, spoty, skateparky, ...

Nově jsme s kámoši objevili luxusní skatepark v německém Selbu, taková betonová surfovačka. Super je bazén ve Františkových lázních, skatepark v Klatovech, nově jsem začal jezdit do Ústí na Labem, hodně trénuji v Kralovicích, kde stojí menší Opavia park, dobrý je i skatepark v Kladně. Z pražských skateparků mám rád Řepy, Braník, Štvanici nebo Podbabu.

Juknětě na edit, se kterým Ondřej zabojoval o místo v Blackcomb týmu: