Ondřej Šléz o novém BMX editu: Natáčení bylo namáhavé a bolestivé. Víc, než se zdá

alt

Jeden z nejlepších českých BMX jezdců Ondřej Šléz natočil skvělý nový edit. Rychlostí blesku se video s úspěchem šíří v celé BMX komunitě. Více o něm nám řekl sám Ondřej.

Právě jsi vypustil do světa své nové video. Bylo účelem udělat video jiné, než jsou klasická BMX videa?

Jasně, to byl náš první a hlavní goal - aby to bylo něco úplně jiného. Původně to teda mělo být víc o tricích a ježdění, než o natáčení a spotech. Ale hned se to otočilo, když jsme zjistili, že to takhle nepůjde, protože kameramani museli mít vše perfektní, od pozadí, světla až po to, jak daný spot/překážka vypadá. Takže jsme plno věcí ani nenatočili. A hlavně nestihli, jelikož jsme začali pozdě natáčet a k tomu nám do toho vlezlo pár komplikací.

Jak dlouho trvalo natáčení a jak sis ho užíval?

Samotné natáčení netrvalo nějak moc dlouho, Náročný bylo naplánovat, aby se všichni sešli. Ale zhruba tři měsíce jsme průběžně točili podle toho, jak nám to vycházelo. Zhruba od října do prosince, kdy jsme to zakončili Španělskem. Jinak natáčení bylo namáhavé a bolestivé, víc, než se zdá.

Byla to tvoje první zkušenost s Robertem Roszbeckem?

Nebyla. Ale hlavní kameraman byl Jiří Vágner. S Robertem už jsem dělal víc projektů, minimálně dva.

Co plánuješ letos? Video, tripy, závody?

Co se týče videa, tak bychom chtěli udělat Slezhammer 2, když to dobře půjde. Teď začnu točit takové víc klasické bmx video, sbírám záběry a tak nějak si to točím sám. Nějaké závody se taky najdou, spíš po Evropě. A co se týče tripů, tak to si zatím nechám pro sebe.