Originální, ručně vyráběné longboardy ze vsi za Olomoucí

alt

Už jste slyšeli o longboardech Custom Boards? Designově fakt originální česká prkna od opravdových milovníku longboardingu a aktivních jezdců s kvalitními americkými komponenty od Paris Trucks a Divine. Zakladatelem a mozkem firmy je Milan Brzák, který řídí firmu sídlící na vsi za Olomoucí až z Bali, ráje surfařů.

V době, kdy Milan poprvé okusil jízdu na longu, se u nás prakticky nedaly sehnat. Proto se spojil s Mikem Allenem z Kalifornie, který byl známý výrobce kvalitních, ručně dělaných prken. Milan si od něj objednal pár kousků. Nejdřív jen pro sebe, pak i pro kámoše. No a časem se zrodil nápad, že by mohl začít tahle udělátka vyrábět sám.

alt

A tak pomalu ale jistě vznikla rodinná firmička Custom Boards ve Skrbeni u Olomouce. Vyrábějí vlastní originální prkna, na kterých spolupracují se zajímavými designéry a kreativci. Už několik let jsou partnery Resource Distribution a přinášejí na český trh univerzální trucky Paris Trucks. Kolečka volí od prověřené americké značky Divine.

alt

Do týmu Custom Boards patří pár zajímavých sportovců. Mezi nimi například světová snowboardová špička Šárka Pančochová. Jezdí na originálním longboardu „šitém“ na míru ze za studena lisovaného kanadského javoru s motivem žraloka.