Originální vánoční dárek? Freestylové koloběžky do parku i velkoměstského ruchu

Po téměř půl století se koloběžky znovu dostávají do módy. Samozřejmě v propracovanější podobě. Existují výletnické modely s velkými koly a odpruženými řidítky. Tzv. dirty, které jsou extrémně odolné, se naopak hodí hlavně do parků, k trikům a skokům. K nejpopulárnějším modelům patří ale freestylové koloběžky.

Svědčí jim velkoměstský ruch, zvládají triky v parku, hodně toho vydrží a snadno se převážejí v metru i tramvaji. Zkrátka tyhle univerzální stroje jsou prostě skvělé.

Na trhu najdeme začátečnické modely přibližně od 2 tisíc korun až po několikanásobně dražší kousky pro profesionální jezdce. Zkušenější a pokročilejší rideři často nakupují jednotlivé díly, skládají si koloběžky sami a vychytávají jejich vlastnosti tak, aby co nejlépe odpovídaly jejich vlastnímu stylu. Stroje sestavené ze samostatně pořizovaných dílů však vyjdou dráž, proto by hlavně začátečník měl volit spíše koupi kvalitní kompletní koloběžky.

Skvělým tipem je třeba ocelová freestylová koloběžka Nokaic Animal 2015. Má odolná řidítka, vyztuženou závitovou vidlici a kolečka z tvrzeného plastu, která se prohání na ložiscích ABEC7. Výrobce s ní míří na neprofesionální scootery. Mimo jiné i díky přijatelné ceně se hodí jako první koloběžka pro ty, kteří se s parkovým ježděním teprve seznamují. No není to skvělý vánoční dárek?