OSM plavkových NEJ, která vás zaručeně překvapí

Přinášíme vám osm nejzajímavějších událostí a věcí, které se týkají plavek, a které nevíte.

1. Nejdražší plavky
Mezi nejdražší plavky na světě patří bikiny vyrobené z platiny a osázené diamanty. Jejich cena se odhaduje na 30 milionů dolarů, což je v přepočtu 600 milionů korun. Bikiny na sebe v roce 2006 oblékla modelka Molly Sims pro časopis Sports Illustrated.

2. Nejoblíbenější plavky plavců
Nejoblíbenější plavky sportovců byly bezpochyby Speedo LZR aneb takzvaný laserový neopren. Ty vyrobila firma Speedo ve spolupráci s NASA tak, aby pomáhaly profesionálním plavcům podávat ty nejlepší výkony. Plavky se podařily, protože pomohly plavcům překonat více než 200 plaveckých rekordů během 23 měsíců, kdy byly na trhu. Tento model i jemu podobné však začaly být záhy považovány za technologický doping, takže byly v roce 2010 zakázány.

3. Nejnebezpečnější - plavky, které vás dostanou do vězení
Nejnebezpečnější je nošení tang bez přečtení místních zákonů. Plavky s tangy místo spodního dílu jsou na některých plážích dodnes zakázány a za jejich nošení hrozí pokuta či vězení. „Tangová vyhláška“ platí na některých místech na Floridě či v Melbourne.

4. Historicky největší rozruch
Největší poprask způsobily při svém představení bikiny. Ty byly na trh uvedeny v roce 1946. Prodávaly se jako dvojdílné plavky, které odhalí o ženě vše, až na dívčí jméno její matky.

5. Nejstarší Barbie
Nejstarší a první panenka Barbie, která v roce 1959 zaplavila hračkářství, měla na sobě jednodílné černobílé pruhované plavky.

6. Nejodvážnější plavková modelka
Jednou z prvních nejodvážnějších plavkových modelek byla Francouzka Micheline Bernardini, která v roce 1946 vyšla poprvé na molo v bikinách. Za tuto odvahu ji zaplavilo následně 50 000 dopisů od fanoušků.

7. Nejpropustnější plavky na světě
Nejpropustnější plavky vznikly v USA, ale dnes se dají pořídit i v Evropě. Jejich látka má v sobě tisíce mikropórů, které umožňují slunečním paprskům dopadnout až na pokožku. I když máte plavky, opálíte se, jako byste leželi na nuda pláži.

8. Nejtrapnější moment můžete zažít v Německu
Nejtrapnější moment zažijete, když vám po vykoupání plavky prostě zmizí. V Německu byly totiž ze speciální látky vyrobeny žertovné bikiny, které se při styku s vodou rozpustí. Plavky se jmenují „Get Naked Bikini“ a nejčastěji je kupují bývalí partneři krásných dam, kteří s nimi realizují odplatu za zlomená srdce.