Pastelové barvy, černobílá klasika, rudá a elegantní denim. To jsou barvy a vzory letošního jara

alt

Letošní jaro se ponese v pastelových barvách připomínajících šedesátá léta. Na své si přijdou milovníci černé a bílé, kterou může doplňovat i křiklavě červená. Mezi vzory se uplatní geometrické tvary a asymetrické proužky. Součástí jarního šatníku by mělo letos být i něco džínového.

Klasická černá a bílá kombinace v designech všeho druhu zdá se být nesmrtelná. Letos na jaře se objeví zpracovaná hlavně do geometrických tvarů na šatech, kabátech, taškách či kabelkách. Hodně černou a bílou doplňuje také výrazně rudá barva, která outfitům dodává nepřekonatelný šmrnc.

alt

Opět na scénu se vrací také denim. Džínové nemusejí být jen kalhoty, ale i tašky a kabelky, sukně, košile, boty a podobně. Nebojte se ale “zmrtvýchvstání” divokého západu. Naopak, džínovina se dá zpracovat vkusně a elegantně či sportovně a ležérně. Jednoduché siluety, důraz na detail a texturu. To je letošní denim.

alt

A u jednoduchosti chvíli zůstaneme. Letošnímu jaru budou vládnout kabátky a bundy jednoduchých a pohodlných střihů z tradiční bavlny. Nebude chybět ani velká nabídka bavlněných košil, jednobarevných i klasických kostkovaných v pastelových barvách.

alt

Tradičně každé jaro se objeví i květiny. Nejinak tomu je i letos. V jarních kolekcích se objevují květinové vzory střihlé exotikou. Skvělé jsou třeba kombinace šedo-modré, fialové a růžové, kterou si vybrala jako základ pro jarní kolekci Roxy.