Pestrobarevná výtvarná díla a elegantní módní oblečení v jednom? Zkrátka Desigual

alt

Zábava, výrazné barvy a originalita každého kousku. Tak by se dala krátce charakterizovat španělská značka především dámské módy - Desigual. Oblečení Desigual se liší nejen od ostatních značek, ale i každý kus je tak trochu originál. Střih u jednotlivých modelů šatů, halenek, kabelek a podobně zůstává stejný, ale použití pestrobarevné vzorované látky je vždycky trochu jiné. Každý kus oblečení působí trochu jak výtvarné dílo.

Přitom se dají jednotlivé kousky docela dobře mezi sebou kombinovat a kupodivu se dají spojit i s čímkoli jiným. Přestože je oblečení tolik nápadné a vzorované, zůstává celkem variabilní v použití. Každoroční kolekce obsahují stovky nových modelů a nejinak je tomu i letos. Na trh přicházejí neuvěřitelně hravé a barevné kousky, ale i skvělé designové variace bílé a černé. Už nyní na Blackcomb.cz.

alt

Mayer: Lidé se budou chtít oblékat zábavně a barevně

Historie značky se začala psát už v roce 1983. Tehdy dvacetiletý Švýcar Thomas Meyer předpověděl, že se lidé budou chtít začít oblékat barevně a zábavně a přitom za rozumnou cenu. O rok později si založil značku Desigual, což v překladu znamená „nestejný“ a začal používat slogan „it’s not the same“. V září roku 1985 se na trhu objevila první kolekce plná radostných tisků a zářivých barev, které jsou pro značku Desigual typické. Firma se postupně rozrůstala a v roce 1987 už zaměstnávala 40 lidí.

Na začátku 90. let si společnost upevnila postavení na španělském trhu a začala expandovat také do Francie a Portugalska. Postupně vznikala síť obchodů značky Desigual. Firma si založila webovky a otevřela prodejnu v největším obchodním centru v Barceloně. Postupně se rozrůstal tým návrhářů a také obchodní aktivity.

Od roku 2002 působí na trhu po celé Evropě a postupně připojuje i další kontinenty. Značka ruku v ruce s globálním rozšiřováním přestává být exkluzivní a cenově nedostupná. Společnost dosáhla v roce 2011 obratu 560 milionů eur a zaměstnávala až 3000 lidí z 72 zemí. Oblečení a doplňky Desigual dnes už koupíme v mnoha kamenných prodejnách i na řadě e-shopů u nás.

alt

A pár zajímavostí na závěr. Výrobce dlouho spolupracuje s módním návrhářem Christianem Lacroix, který pro Desigual vymýšlí luxusní kolekce. Dalším zajímavým partnerem značky je cirkus Cirque du Soleil, což je moderní cirkus, který klade důraz na příběhy svých představení. Nikdy u nich neuvidíte cvičená zvířata, účinkují jen lidé. Představení obsahují prvky opery, baletu i rockové hudby. Ta hraje zásadně naživo. Typické jsou právě i velmi barevné a kreativní kostýmy, které vznikají na základě spolupráce s Desigual.