Petra Harašová o skateboardingu: Každý závod je super. Vždycky se sejdeme s lidma a společně zaskejtujem

alt

Devatenáctiletá Petra Hrašová pochází z Českého Krumlova a na skejtu jezdí už šestým rokem. K jejím největším úspěchům patří čtvrté místo na posledním Mystic Sk8 Cupu, kde si zajezdila s hvězdami jako Leticia Bufoni.

Popiš nám svoje skejtové začátky.

Když my bylo asi 14 let, narazila jsem na jedno holčičí skate video (Villa Villa cola). Říkala jsem si, že bych to taky zkusila, tak jsem si k narozkám přála skejta, a tak nějak to začalo.

Začátek pro holku není zas tak jednoduchý, ale samozřejmě jak u koho. Někdo má talent a jen si na skejt stoupne, hned mu to jde. Pro mě ty začátky byly těžké. Pokaždé, když jsem se někde natáhla, mě to na chvíli přestalo bavit. A to bylo furt. Ale nakonec jsem zjistila, že o tom to taky je. Prostě si občas nameleš.

alt

Co považuješ za svůj nej úspěch?

Nejlepší výsledek, za tu dobu co skejtuju, byl pro mě letošní Mystic Sk8 Cup, kde jsem skončila na čtvrtém místě.

Máš nějaký oblíbený závod?

Pro mě je každý závod super, vždycky se tam sejdeme s lidma a společně zaskejtujem. Ale mezi moje oblíbený patří Grand Prix Beroun, to je vždycky fajn. Je to vlastně takový festival a skejtový závod dohromady.

alt

Jezdíš i v zimě?

Přes zimu spíš nejezdím, v ČR nato nejsou podmínky. Občas jedeme do haly v Linzi. Ale snažím se spíše cvičit, abych úplně nevypadla z formy.

Co tě donutí jít ven a trénovat?

Kamarádi a pěkný počasí.

Máš nějaký skejtový idol?

Určitě, to má každý. Pro mě je to Leticia.

alt

Vzpomínáš na nějaký nejlepší a nejhorší zážitek?

Je jich plno. Můj nejlepší byl, že jsem měla možnost na Mysticu skejtovat s holkama z Kalifornie. Nejhorší byl ten, když jsem se chystala na svoje první MČR a nebyla jsem ve skateparku v momentě, kdy už jsem měla jet.

Co bys vzkázala holkám, co chtějí začít skejtovat?

Ať se nebojí a aspoň to zkusí!