Pieps nabízí ke každému lavinovému vyhledávači zdarma lavinový kurz

alt

Ke každému nově zakoupenému přístroji Pieps nabízí firma zdarma jednodenní lavinový kurz. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.pips.cz a vybrat vhodný termín. Zájemci si vyzkouší, jak hledat zasypaného, a jak správně postupovat při jeho záchraně.

Kurz sice není plnohodnotným záchranářským kurzem, nicméně každý milovník freeridu se může někdy s lavinou „potkat“. Během jednoho dne se od horského vůdce nebo člena horské služby naučí, jak správně používat vyhledávač a sondu, jak hledat jednoho i více zasypaných, a jak následně postupovat při jejich záchraně, včetně transportu nalezených osob.

Stačí se zaregistrovat na stránkách www.pips.cz a uvést sériové číslo zakoupeného vyhledávače, číslo daňového dokladu a název obchodu, ve kterém jste vyhledávač pořídili.

Kromě povinného lavinového setu (vyhledávač, sonda, lopata) se hodí i skialpinistická výbava či sněžnice, batoh, jídlo a pití. Účastníci kurzu totiž za každého počasí stráví venku šest až osm hodin.

V Česku můžete vybírat za čtyř termínů: 21. února na Kohútce (Beskydy), 21. a 22. února na Výrovce (Krkonoše) a 28. února na Ovčárně (Jeseníky). Na Slovensku se koná kurz 28. února a 1. března v Jasné (Nízké Tatry).