Pochutnejte si na Movember snídani s Blackcomb.cz. Podpoříte dobrou věc!

alt

Měsíc listopad tradičně patří projektu Movember. Upozorňuje na problém s rakovinou prostaty a varlat a zdravotní prevenci u mužů. Na rakovinu prostaty zemře ročně v Česku 1600 mužů. Do akce se zapojil i Blackcomb.cz a můžete pomoci i vy. Přijďte si do prodejny pošmáknout na Movember snídani a podpoříte dobrou věc!

Název charitativního projektu vznikl spojením anglických slov moustach (knír) a November (listopad). Díky šíření typických „kníratých fotek“ a pořádáním doprovodných akcí všeho druhu se zvyšuje povědomí veřejnosti o mužských nemocech, šíří se informace a zájem o prevenci.

Skateshop Blackcomb.cz není pozadu a tenhle projekt podporuje nejen soutěží o „nejlepší Movember fotku“, ale pořádá i Movember snídani. V třineckém skateshopu Blackcomb se ve čtvrtek 28. listopadu můžete těšit na snídaňové menu a hrnek Horsefeathers s motivem Movember za pouhých 99 korun. Výtěžek poputuje na konto Movember a odtud na špičkové zdravotnické programy zabývající se léčbou rakoviny prostaty a varlat a programy zabývající se péčí o zdraví mužů obecně.

V prodejně budou k dispozici i další reklamní předměty Horsefeathers s tématem Movemberu, jako jsou trička, kšiltovky a podobně. Značka Horsefeathers je totiž už potřetí oficiálním partnerem projektu. Loni se jí díky akcím po celé ČR povedlo vybrat neuvěřitelných 167 443 korun. Do celosvětového projektu, který původně vznikl jako malá spontánní akce v Austrálii v roce 2003, se zapojila značka mimo jiné proto, že Česká republika bohužel patří mezi země s nejvyšším výskytem nádorových onemocnění v Evropě i ve světě. Každé čtyři hodiny zemře v České republice na rakovinu prostaty jeden muž, což činí zhruba 1600 lidí ročně.

Více k tématu:

Zapojte se s námi do boje proti rakovině. Je to snadné a ještě můžete vyhrát nákup na 500 korun!