Pohoda a klídek ze severu Čech. Omrkněte podzimní a zimní kolekci Funstorm!

alt

Výkřik „Have fun!“ v případě Funstorm není jen otřepanou frází. Oblečení na snowboard, lyže, ale i každodenní nošení pod hlavičkou severočeské značky Funstorm září klidem a pohodičkou, design a potisky vypadají zábavně, oblečení se dobře nosí, netísní a neomezuje... A letošní kolekce pro podzim a zimu se obzvlášť povedla.

Značka patří k těm, které pomáhaly prokopávat od 90. let cestu českému snowboardingu. Její počátky najdeme na startu 90. let, kdy se o snowboardingu u nás vědělo méně než málo. Na prkně se prohánělo, nebo o něm vůbec slyšelo, jen pár extra osvícených týpků, kterým se povedlo dostat se za hranice. Většina lidí tehdy jezdila na jakýchsi home-made modelech, o oblečení ani nemluvě.

Lyžaři brázdili sjezdovky v úděsných „šponovkách“, které po chvíli sezení na sněhu nebo po několika drsnějších pádech promokly. Ani jednomu se bohužel člověk se snowboardem na svahu nevyhne. Bylo teda nutné začít šít něco „normálního“, slušivého a hlavně z pořádných kvalitních materiálů.

alt

A přesně takhle uvažovala partička, co se svými prvními snowboardy brázdila kopce Jizerek a Krkonoš. Pustila se do navrhování a šití vlastního sportovního oblečení a v roce 1994 se v obchodech objevily první modely, tehdy ještě značky Storm. Brzy se stala součástí české snb a skate scény a o pět let později expandovala na evropské trhy, ale už pod jménem Funstorm.

Dnes firma šije oblečení o poznání vymakanější, jak designově, tak funkčností. Na celkovém looku výrobků se podílejí i nejlepší týmový jezdci Funstorm, jako je Ondra Bauer, Martin Bidlo, Jan Řezníček nebo Martin Matoušek. A částečně i díky tomu nová podzimní a zimní kolekce fakt stojí za pozornost.

alt

Značka nabízí širokou škálu výrobků od těch opravdu technologicky propracovaných bund a kalhot do náročných sportovních podmínek až po jednodušší varianty pro každodenní nošení. Za zmínku stojí určitě jedna z nejlepších bund na lyže či snb v zimní kolekci – Elbert. Kromě vodního sloupce 15 tisíc milimetrů má skvěle promyšlený systém kapes – od těch rukávových na permici, až po například kapsu na přehrávač. Vyrábí se v několika pastelových variantách s vzorkem jemného zrnění a nechybí ani několik vychytaných kovových a kožených doplňků. Stejně promyšlenou variantou s několika barevnými vylepšeními mají i holky – bunda Suzy.

Funstorm nabízí ve své zimní a podzimní kolekci nejen velký výběr bund, ale i snowboardových kalhot, mikin, triček i supr čepic. Nutno podotknout, že si návrháři Funstorm hodně vyhráli i se střihy zimních kalhot. Holky v nich pořád vypadají jako holky a přitom neztrácejí na pohodlí a pohyblivosti. Mimochodem, Funstorm právě rozšiřuje tým svých návrhářů... nemá někdo zájem?

Mrkněte na video Ondry Bauera k zimní kolekci:

Funstorm winter 2014 collection promo from Ondra Bauer on Vimeo.