Poutník Petr Hirsch se vydal pěšky na cestu kolem světa. Možná na dvacet let

Před pár dny vyrazil poutník Petr Hirsch z Dvora Králové na pěší cestu kolem světa. V pátek prošel Prahou a pokračuje dál. Podle jeho odhadů bude putování trvat asi 20 let. Cesta bude dlouhá 100 tisíc kilometrů a každý rok by chtěl věnovat vybrané charitativní organizaci. Cestou se bude zastavovat a sázet stromy s poselstvím celosvětového míru.

Čtyřiatřicetiletý mladík, původně IT technik, má s putováním už své zkušenosti. V roce 2010 se rozhodl, že od základů změní svůj život a vydal do Santiaga de Compostela a posléze se rozhodl pokračovat ještě do Říma a Jeruzaléma. „Rozváděl jsem se, stavěl jsem barák na hypotéku a v práci makal dvanáct hodin denně. Najednou jsem si řekl, že takhle nechci prožít zbytek života, pracovat na něčem, co je vlastně zbytečné a dostal jsem nápad na pěší putování. Čím víc jsem se tou myšlenkou zabýval, tím více jsem byl odhodlaný, že je to správný směr," vypráví o poutnických začátcích Petr Hirsch Deníku.

Cesta spojující tři poutní města byla dlouhá 16 tisíc kilometrů a trvala více než dva roky. Nyní bude pouť mnohonásobně delší a Petr Hirsch by se mohl stát prvním Čechem, který pešky obejde svět.

Tentokrát ale nebude jeho výprava souvislá, ale rozdělená do etap a každý rok se bude vracet domů. Letos chce dojít do norského Trondheimu, pak se vrátit domů a příští rok na jaře z Trondheimu pokračovat dál.

Samozřejmě je vybaven moderní technikou a svou cestu pečlivě mapuje. Kdokoli si může zjistit, kde se právě nachází. „Mé pěší putování kolem světa zaznamenávám skrze interaktivní mapu záchytných bodů, kterými jsem prošel. Aktualizace probíhá vždy, když mám dostupné internetové připojení, což je v ČR denně. V zahraničí bude aktualizováno nárazově,“ píše na Facebooku poutník. Mapu lze sledovat na tomto odkazu http://www.pout.eu/2014/06/kudy-kraci-p-o-u-t-n-i-k.html.

Za den ujde asi 20 až 30 kilometrů a šlape od rána. Jednou za tři dny startuje až dopoledne, aby si trochu odpočinul, a jednou měsíčně si dopřeje dvoudenní pauzu.

Právě na zmiňované sociální síti zaznamenává své každodenní zážitky, popisuje zajímavosti a své zastávky. Nedaleko Nymburka například navštívil Jakuba Bureše a Honzu Káru, kteří budují z PET lahví šlapadlo, na němž chtějí po Labi plout až do Hamburku. Společně zasadili dub. Poutníkovo putování sledujte zde https://www.facebook.com/uPoUtNiKa