Praha láká běžce na historicky první Citytrail

Běhání po městě nemusí být jen jednotvárná nuda na asfaltové stezce v parku. Jeho součástí může být také hledání tras po schodech, malými uličkami, po pěšinách, úvozech, podél řek a potoků. Zkrátka i běh ve městě může být svobodný, dobrodružný a rozmanitý, takzvaný „citytrail running“. A to chce mimo jiné ukázat červnový běh Citytrail 2014 v Praze.

Dvanáctikilometrová trasa vedoucí centrem města tvoří převýšení až 500 metrů a startuje na Strahově v Jezdecké ulici. Běží se 28. června a závod je otevřený všem. Mladým, starým i dětem. Bližší informace naleznete zde http://www.strc.cz/strc-2014/praha-citytrail-2014

Pořadatelem závodu je firma Salomon, která vyvinula také mobilní Citytrail aplikaci. Ta, podle toho, kde se běžec právě nachází, vyhledá zajímavou trasu plnou cest i stezek, schodů a zkratek, a běh dokáže udělat mnohem pestřejším.

Salomon rovněž patří ke špičkám ve výrobě běžecké obuvi a nově prodává také kolekci bot právě na rozmanité běhání po městě.

X-série nabízí boty, které se díky určitým prvkům v podrážce optimálně přizpůsobí terénu a běžec pak efektivně spotřebovává energii. Podrážka rovněž skvěle tlumí dopady, bota se výborně přizpůsobuje noze a zajišťuje jí dobrou oporu.