Pražskou Štvanici ovládne o víkendu už dvacátý Excelent Mystic Sk8 Cup

Už dvacátý ročník slavných skateboardových závodů se kvapem blíží. Letošní Mystic Sk8 Cup 4. až 6. července se pojede ve zbrusu novém street skateparku na ostrově Štvanice v Praze a bude hostit řadu skejtových legend z celého světa, jako jsou Christian Hosoi, Steve Olson nebo David Hacket. Bude se nejen jezdit, hrát skvělá muzika, ale lidé se mohou těšit také na výstavy obrazů, grafik a fotek mnoha světových jezdců.

Mezi nejočekávanějšími jmény letošního výročního závodu jsou světoví jezdci Pedro Barros, Greg Lutzka, Greyson Fletcher, který loni vyhrál bowl, Austin Seaholm, Rio Sejiri, loňský vítěz streetu, ale také zvučná jména jako Christian Hosoi, Steve Olson, Dave Hackett, Pat Ngoho a Chris Senn.

Legendy světového skateboardingu Christian Hosoi, Steve Olson nebo David Hackett pojedou v kategorii masters závod “Bowl Legends”. Předvedou skateboarding, který kdysi dávno vznikal v daleké Kalifornii, kolébce tohoto sportu. Praha bude hostit i slavného Pata Ngoho, který přijede s unikátní výstavou Love and Guts popisující skateboarding a jeho vliv na současnou populární kulturu. K vidění bude po celou dobu v relax zóně.

Od pátku do neděle se bude závodit v disciplínách streetstyle, bowl, best trick a v masters kategorii se pojede už zmiňovaný závod „Bowl Legends“, který by si žádný milovník skateboardingu neměl nechat ujít. V pátek a sobotu se pojede kvalifikace ve sreetstyle a bowl. V neděli odpoledne se můžeme těšit na finále v obou disciplínách a závod „Bowl Legends“. Celé závody ukončí oblíbená disciplína best trick, při které si jezdci sami budou vybírat oblíbenou překážku.

Závodníky budou hodnotit členové International Skateboarder’s Union. Právě pražská soutěž patří k desítce světových závodů pořádaných ISU.

Kromě výstav bude dalším zajímavých doplňkem suprově ozvučená stage s koncerty hromady kapel. Po 22 hodině bude party pokračovat DJ stage. Nebudou chybět ani prezentace a prodejny nejlepších českých skate shopů, mezi nimi také Blackcomb.cz.

Dalším zajímavým doplňkem akce bude fingerboarding. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet obratnost svých prstů nebo zkrátka jen sledovat zkušené borce. Další novinky sledujte na webu závodu.